"O Boże, to moja twarz!". Znajdź w sieci swojego "obcego bliźniaka"

Internauci poszukują swoich "obcych bliźniaków"
Internauci poszukują swoich "obcych bliźniaków"
youtube.com / Twin Strangers
youtube.com / Twin StrangersNiamh i Karen odnalazły się dzięki pomocy internautów

Poszukiwania "obcego bliźniaka", czyli nieznanej osoby wyglądającej podobnie do nas, cieszą się w mediach społecznościowych coraz większym zainteresowaniem. Wystarczy tylko opublikować swoje zdjęcie, by z pomocą innych internautów znaleźć swoje "sieciowe rodzeństwo". Wyniki takich poszukiwań bywają zaskakujące, tak jak w przypadku Niamh i Karen.

Media społecznościowe to już nie tylko źródło informacji i sposób na podtrzymanie kontaktu ze znajomymi.

Niedawno internauci zaczęli je wykorzystywać do poszukiwań "obcych bliźniaków", czyli osób niespokrewnionych, ale bardzo do nich podobnych. W tym celu powstają specjalne strony, na których wystarczy opublikować swoje zdjęcie. I czekać na wyniki. Tak działa m.in. strona "Twin Strangers".

Poszukiwany, poszukiwana

Witrynę stworzyła trójka przyjaciół z Irlandii: Harry, Niamh i Terrence, którzy założyli się, że w ciągu 28 dni znajdą swoich sobowtórów. Wygra ten, do kogo "obcy bliźniak" będzie najbardziej podobny. Na razie najbliżej zwycięstwa jest 26-letnia Niamh Geaney, którą wynik poszukiwań bardzo zaskoczył.

"O mój Boże, to moja twarz!" - powiedziała Geaney w czasie spotkania ze swoim sobowtórem, 29-letnią Karen Branigan. Okazało się, że jej internetowa "siostra bliźniaczka" mieszkała zaledwie godzinę drogi od Dublina, gdzie studiuje Niamh.

Wyślij zdjęcie

Chętnych do znalezienia "bliźniaka" nie brakuje. Wielu internautów przesłało swoje zdjęcia, by zamieszczono je na profilu "Twin Strangers" na Facebooku.

Odnalezieniem swoich "bliźniaków" chwalą się też już m.in. użytkownicy Twittera.

This happened and I am so happy that I finally met my twin after being friends on all social media for FOUR years! pic.twitter.com/A7XrXW2nDr— Taylor Marét (@taylormaret) luty 22, 2015

@altaz933 I met my "twin" at the concert & I really want help finding her on social media. Could you retweet this? pic.twitter.com/Cdw4JCnoiD— Ariatari Padilla (@r3inv3nt_yngbld) kwiecień 13, 2015

Autor: nb,ts/ja / Źródło: Mashable, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Facebook / Twin Strangers

Pozostałe wiadomości