Prywatna wyspa na Morzu Karaibskim na sprzedaż. Azyl w "przystępnej cenie"

Autor:
wac//am
Źródło:
Private Islands Inc.
Prywatna wyspa na Morzu Karaibskim na sprzedaż. Azyl w "przystępnej cenie"
Prywatna wyspa na Morzu Karaibskim na sprzedaż. Azyl w "przystępnej cenie"
Private Islands Inc.
Private Islands Inc.Prywatna wyspa na Morzu Karaibskim na sprzedaż. Azyl w "przystępnej cenie"

Można z niej podziwiać "spektakularne wschody i zachody słońca" i wsłuchiwać się w szum morza. Prywatna wyspa znajduje się na Karaibach, jest na sprzedaż i, chociaż zajmuje powierzchnię jedynie 2 hektarów, sprzedający zapewnia, że znajdzie się na niej jeszcze miejsce na "własne lądowisko dla helikopterów i basen". Koszt? 475 tys. dolarów.

Na karaibskiej wyspie Iguana (na mapach oznaczonej jako Cayo Guano), w pobliżu Nikaragui, niecałe 20 kilometrów od miasta Bluefields, już teraz znajduje się rezydencja "zbudowana w zgodnie z nowoczesnymi standardami" - zapewnia Private Islands Inc., strona zajmująca się sprzedażą wysp. W środku rezydencji znajdują się m.in. 3 sypialnie, 2 łazienki, salon i bar. Dostępna jest sieć komórkowa, telewizja i dostęp do Internetu. Na miejscu przebywa personel, w tym kierownik i dozorcy, którzy "są gotowi pozostać z nowym właścicielem".

Wyspa Iguana Private Islands Inc.

Prywatna wyspa na sprzedaż: przystań, promenada i wieża widokowa

Rezydencja to nie jedyny budynek na wyspie - przyszły nabywca znajdzie tu też wieżę widokową, z której można podziwiać pobliskie lasy deszczowe i turkusowe wody Morza Karaibskiego oraz budynek dla pracowników po drugiej stronie wyspy. Iguana dysponuje również przystanią, na której można łowić ryby. Wokół posiadłości wije się promenada, która "zachęca do spokojnych spacerów wśród listowia, domu migrujących motyli".

Rezydencja na wyspiePrivate Islands Inc.

"Dwuhektarowe schronienie, otoczone palmami kokosowymi i bananowcami dla maksymalnej prywatności, to połączenie nieruchomości pod klucz z bardzo przystępną ceną – coś rzadko spotykanego w tropikalnym otoczeniu tak blisko Stanów Zjednoczonych" - zapewniają autorzy ogłoszenia.

Koszt wyspy to 475 tys. dolarów (równowartość 2,2 mln złotych). Za tę cenę może ona zostać przekształcona np. w "źródło dochodu z wynajmu lub zapewnić idylliczne miejsce na emeryturę" - czytamy na stronie z ogłoszeniem. Obecny właściciel miał zdecydować się na sprzedaż tego rajskiego miejsca z powodu "śmierci w rodzinie".

Łagodne temperatury przez cały rok, brak owadów i huraganów

Według Private Islands Inc., przyjemnemu spędzeniu czasu na wyspie sprzyjają "łagodne temperatury przez cały rok" i "zauważalny brak owadów". Nawet huragany podobno omijają ten niewielki ląd. Dodatkową zachętą do kupna ma być fakt, że Nikaragua "nie opodatkuje dochodów pochodzących z zagranicy", a ponadto kraj może pochwalić się niskimi kosztami życia.

Promenada pośród palm kokosowych i bananowcówPrivate Islands Inc.
Przystań Private Islands Inc.

ZOBACZ TEŻ: Wyspy nie na każdą kieszeń. Lista siedmiu "wyspiarskich posiadłości wystawionych na sprzedaż"

Autor:wac//am

Źródło: Private Islands Inc.

Źródło zdjęcia głównego: Private Islands Inc.

Pozostałe wiadomości