Chmury jak z filmu. Najciekawsze wideo tygodnia

Ciekawostki

Aktualizacja:

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl. W tym tygodniu uwagę czytelników przyciągnął niesamowity obraz chmur na argentyńskim niebie, który zebrał 26 procent głosów. Zaraz za nim - z wynikiem 24 procent - uplasował się inny niecodzienny widok, tym razem na rzece. Trzecie miejsce należy się prawdziwe kosmicznemu zjawisku: kiełkującej na Księżycu bawełnie. Nagranie otrzymało 16 procent głosów.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pltvn24

1. Chmury jak z "Dnia Niepodległości"

Nad Argentynę przyciągnął gigantyczny wał szkwałowy. Chmury wyglądały, jakby były zwiastunem inwazji Obcych.

2. Ogromny wirujący dysk. Niezwykłe zjawisko na rzece

Na rzece w stanie Maine pojawił się dysk, który wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców. W mediach społecznościowych zawrzało. Teorii o przeznaczeniu tego obiektu było tyle, ilu internautów. Najczęstsze? Lądowisko dla kosmitów, karuzela dla kaczek (co nie jest do końca nieuzasadnione) i znak zbliżającej się zagłady.

Ogromny wirujący dysk. Karuzela dla kaczek czy lądowisko kosmitów? Niezwykłe zjawisko powstało na rzece w stanie MaineReuters

3. Bawełna wykiełkowała na Księżycu

Po raz pierwszy na Księżycu wykiełkowały nasiona. Stało się to na pokładzie chińskiego lądownika Chang'e 4. Niestety, jak się wkrótce okazało, nie przetrwały księżycowej nocy. Sonda Chang'e 4 wylądowała na niewidocznej z Ziemi półkuli Księżyca 3 stycznia 2019 roku. To pierwsza misja, której celem jest zbadanie "ciemnej strony" naszego satelity.

Autor: akw//rzw,now / Źródło: tvn24.pl