Ciekawostki

"Niech to będzie nauczka". Pięciolatek nie poszedł na przyjęcie, rodzice pozwani o zwrot kosztów

Ciekawostki

Twitter | _dpaj; KellySelby_xRodzice 5-latka dostali fakturę

Prawie 16 funtów, czyli około 90 zł. Tyle mają zapłacić rodzice pięciolatka, który nie poszedł na urodziny do koleżanki. Nie uregulują faktury - staną przed sądem. W czasie, kiedy chłopiec miał być na przyjęciu, pojechał do dziadków. Teraz rodzice jubilatki oczekują zwrotu części kosztów.

Alex Nash, 5-latek z Kornwalii, przed świętami Bożego Narodzenia miał wziąć udział w imprezie urodzinowej koleżanki. Rodzice chłopca potwierdzili jego przybycie. Potem jednak zdali sobie sprawę, że w tym samym czasie malec został zaproszony do dziadków. Alex ostatecznie spędził ten czas z babcią i dziadkiem, a na urodziny nie poszedł.

Banalne zdarzenie - gorąco komentowane teraz w internecie - nie znalazłoby się zapewne w żadnym serwisie informacyjnym, gdyby nie to, że kilka tygodni później chłopiec przyniósł do domu brązową kopertę. A w niej - wystawioną przez rodziców koleżanki fakturę na kwotę 15,95 funtów. Za zwrot poniesionych na przygotowanie przyjęcia kosztów.

Five-Year-Old Boy, Alex Nash, Receives Bill For Not Showing Up At His Friend's Birthda... http://t.co/eIE5USxnS1 pic.twitter.com/dfpSwAUBPC— ...david jones (@_dpaj) styczeń 19, 2015

Antyimprezowy recydywista

Tanya Walsh - mama niedoszłego gościa i Julie Lawrence - mama zlekceważonej jubilatki wdały się w dyskusję na Facebooku.

Tanya Walsh zapewniła, że chciała poinformować, iż chłopiec nie przyjdzie na urodziny, ale nie miała jak się skontaktować z rodzicami dziewczynki.

Innego zdania jest Julie Lawrence, która twierdzi, że wszystkie dane kontaktowe znalazły się na zaproszeniu. Kobieta nie omieszkała przy tym wytknąć, że nie po raz pierwszy Alex nie pojawił się na przyjęciu, na które był zaproszony. I zapłata za najnowszą absencję ma być dla rodziców chłopca nauczką.

Rodzice Alexa odmówili uregulowania faktury. Sprawa trafi do sądu.

"To tylko 16 funtów"

Zachowanie Julie Lawrence skomentowali internauci. Wielu uznało, że kobieta jest śmieszna, a zaproszenia na urodziny nie można uznać za umowę.

http://t.co/K4xbupSaYh This Julie Lawrence woman is ridiculous. Yes it's rude to not turn up but a birthday invite is not a contract. Dick.— Kelly Emma Selby (@KellySelby_x) styczeń 19, 2015

#OhForPity'sSake http://t.co/neEIfXexnF Julie Lawrence, you are an idiot! IT'S ONLY £16!!! #BritainGoneMad— Phil Taylor (@youthpasta) styczeń 19, 2015

Inni uznali, że choć Lawrence jest małostkowa, to rodzicom Alexa przyda się lekcja manier.

#julieLawrence is petty but #alexnash 's family should be taught a lesson in #manners and #consideration . #rude #birthdayparty #BadExample— bettina (@bettinaw73) styczeń 19, 2015

Autor: nb//rzw / Źródło: bbc.co.uk; mirror.co.uk; Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | _dpaj; KellySelby_x

Pozostałe wiadomości