Ciekawostki

"Nie zagłosuję na kogoś, kto je hot doga nożem i widelcem"

Ciekawostki

Twitter | BBCPolitics, SkyNewsNie tylko David Cameron miał problemy z jedzeniem w trakcie kampanii

Nóż i widelec nieoczekiwanie stały się głównymi bohaterami kampanii wyborczej na Wyspach. Wszystko dlatego, że brytyjski premier David Cameron w trakcie jednego ze spotkań posłużył się nimi, by zjeść hot doga. Nietypowy zwyczaj polityka wychwycili internauci i dziennikarze.

W poniedziałek David Cameron w ramach trwającej kampanii wyborczej pojawił się z wizytą w hrabstwie Dorset na południu Wielkiej Brytanii.

Częścią spotkania z wyborcami był wspólny, rodzinny grill. Brytyjski premier zgodził się, by także w trakcie posiłku towarzyszyli mu dziennikarze i fotoreporterzy.

Tak powstało zdjęcie, na którym widać, jak Cameron poradził sobie ze zjedzeniem hot doga. Internauci szybko wytknęli premierowi, że ten posłużył się do tego sztućcami: nożem i widelcem, a nie po prostu rękami.

"Dajcie mi siłę"

"Przepraszam, ale nie jestem w stanie zagłosować na kogoś, kto cholernego hot doga je przy pomocy noża i widelca" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. "Jacy ludzie jedzą w ten sposób?" - zastanawia się inny internauta.

I’m sorry but I can’t possibly vote for someone who eats a bloody hotdog with a knife and fork! @David_Cameron http://t.co/STuMsarReE— Jimmy Willis (@realjimmywillis) kwiecień 6, 2015

What kind of person eats a hot dog with a knife and fork? #Cameron #GE2015— David Jack (@DJack_Journo) kwiecień 6, 2015

Only someone like David Cameron could eat a hotdog with a knife and fork.— LONDON420 (@L4UR4SW33D) kwiecień 7, 2015

Internautów zdziwiły nie tylko nawyki brytyjskiego premiera. Wielu było zaskoczonych tym, że temat stał się jednym z dominujących w trwającej kampanii wyborczej. "Tak, to jest wyborcza historia dnia. Dajcie mi siłę" - komentują użytkownicy.

uk news of the day: david cameron doesn't know how to eat a hotdog— natalia (@dinahsgambino) kwiecień 7, 2015

Breaking news: David Cameron just ate a hot dog with a knife and fork. Yes this is the election story of the day #givemestrength— Joseph (@Tenebridge) kwiecień 6, 2015

"Nigdy nie zamierzałem tego ukrywać"

Do zamieszania wokół sztućców i sposobu jedzenia hot dogów odniósł się już sam zainteresowany.

"Skończyłem bardzo ekskluzywną szkołę, wiele zawdzięczam też odpowiedniemu wychowaniu przez moich kochających i wspaniałych rodziców. Nigdy nie zamierzałem tego ukrywać. Nie zmienię też mojego akcentu i sposobu, w jaki mówię" - powiedział w wywiadzie dla jednej z brytyjskich telewizji David Cameron.

Internauci nie wykluczają jednak, że z pomocą noża i widelca premier chciał też uniknąć wpadki, jaką w zeszłym roku zaliczył jego największy rywal - Ed Miliband. Lider Partii Pracy padł wtedy "ofiarą" niepozornej kanapki z bekonem, co fotoreporterzy udokumentowali serią niezręcznych ujęć.

Ed Miliband says he does not care about reaction to him eating a bacon sandwich or Wallace and Gromit comparisons. http://t.co/egXn9Uzn4S— BBC Politics (@BBCPolitics) lipiec 27, 2014

Autor: ts/ja / Źródło: Daily Mail, Sky News, Washington Post

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | BBCPolitics, SkyNews

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości