Ciekawostki

Najlepiej ubrani na świecie

Ciekawostki

WikipediaKate Middleton wygrała wśród kobiet, a Colin Firth wśród mężczyzn - oto najlepiej ubrani na świecie 2011

Michelle i Barack Obama zostali docenieni za to, że są tak samo potężni, jak modni, a Lady GaGa, że jest najbardziej oryginalna. Kate Middleton zachwyca tym, że wszystko, co ubierze, od razu jest kopiowane przez kobiety na całym świecie, a Colin Firth wzbudza podziw dzięki dyskretnej elegancji, która nie zabija seksapilu. To laureaci "Best dressed 2011" magazynu "Vanity Fair".

Barack i Michelle to najlepiej ubrana para na świecie według "Vanity Fair" (fot. PAP/EPA) 

To już 72. raz, gdy prestiżowy amerykański magazyn "Vanity Fair" ogłosił swoją coroczną listę najlepiej ubranych ludzi na świecie. Znajdują się na niej nie tylko celebryci, ale także politycy, pisarze, biznesmeni, arystokracja. Znaleźć się na niej to wielkie wyróżnienie, bo z wynikami rankingu liczą się wszyscy.

- Kate Middleton to zwycięzca. Ona ma tyle głosów, że jest liderem stylu na rok 2011 - ogłosiła dziś w Nowym Jorku Ann Curry z "Vanity Fair". Świeżo upieczona księżna Cambridge znalazła się na liście magazynu po raz drugi, ale w 2008 roku dziwiono się tej decyzji, bo nie uchodziła w ojczyźnie za modną.

- Teraz jako najbardziej oglądana kobieta na świecie zrobiła w kwestii stroju duże postępy. Zrobiła też coś jeszcze: pokazała jak łączyć tanie ubrania z rynku masowego z tymi luksusowymi znanych marek - uzasadniła Curry.

Obok Middleton, na liście "Vanity Fair" jest duża reprezentacja rodzin królewskich, w tym księżna Monako Karolina, a także jej nowa szwagierka - Charlene Wittstock, żona księcia Alberta II. Doceniono styl królowej Kataru Sheikhi Mozy Bint Nasser, a także pary królewskiej Grecji - Nicolasa Mirzayantz i jego żony Alexandry.

Lady GaGa to najlepiej ubrana ekscentryczka 2011 roku (fot. materiały prasowe) 

W tegorocznym rankingu króluje arystokracja, bo krytycy mody wypatrzyli także nowe ikony mody - m.in. króla Bhutanu, włoską hrabinę Mathilde Boromeo (narzeczoną księcia Monako, Pierre'a Casiraghi) oraz Antoniusa von Fürstenberga z niemieckiego rodu książęcego.

Carla Bruni zachwyca wytwornością, a Lady GaGa oryginalnością

Szczyty władzy, zdaniem "Vanity Fair", też się dobrze ubierają. Najlepiej ubraną parą jest prezydenckie małżeństwo z USA Barack i Michelle Obama. Dla pierwszej damy to już piąty raz, podczas gdy prezydenta doceniono tylko raz: w 2009 roku. Jako duet debiutują.

Po raz czwarty na liście najlepiej ubranych kobiet świata znalazła się pierwsza dama Francji, Carla Bruni-Sarkozy. - Ona wie, jak nosić dżinsy i suknie balowe z równą łatwością. Podziwiamy jej zdolności do bycia zarówno wytworną i seksowną - mówiła dziś Ann Curry.

Listę "Best dressed 2011" "Vanity Fair" opublikował we wrześniowym numerze 

Za coś innego doceniono Lady GaGę, która znalazła się na szczycie listy wśród największych ekscentryków, którą okupuje drugi raz z rzędu. - Moda to jej sposób ekspresji. Stworzyła nową normalność w skandalicznym stylu. Wprowadziła do show-biznesu więcej zabawy i szaleństwa - uzasadniają jurorzy rankingu.

Do piosenkarki, która słynie z sukni z żywego mięsa, w kategorii "oryginały" po raz pierwszy dołączyły m.in. Vanessa Paradis i Janelle Monae.

Zamiast Pitta Firth

Debiutanci listy są także wśród mężczyzn. Największą sensacją okazał się Colin Firth, laureat tegorocznego Oscara za "Jak zostać królem".

Talent aktorski pokazał grając króla Jerzego VI, ale swój modowy gust zawdzięcza poprzedniemu filmowi, który w 2009 roku wyreżyserował sławny projektant mody, Tom Ford - "Samotny mężczyzna". - Colin jest i męski, i seksowny. Wiele o ubraniach nauczył się od Forda, który pokazał mu jak być dyskretnie eleganckim - powiedziała Ann Curry z "Vanity Fair".

W tym roku zabrakło na liście częstego jej laureata - Brada Pitta.

am/tr

Najlepiej ubrani - kobiety, m.in.: Carla Bruni-Sarkozy, pierwsza dama Francji Królowa Sheikha Moza Bint Nasser, żona emira Kataru i współpracownik UNESCO Kate Middleton, księżna Cambridge, żona księcia Williama Lady GaGa, piosenkarka Carey Mulligan, aktorka Christine Lagarde, dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego Tilda Swinton, aktorka Lizzie Tisch, miliarderka, żona Jonathana Tischa, amerykańskiego potentata hotelowego Charlene Wittstock, księżna Monako, żona księcia Alberta II Janelle Monae, piosenkarka Vanessa Paradis, piosenkarka i aktorka Michelle Obama, pierwsza dama USA
Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości