Ciekawostki

Parkometr opłacany modlitwą. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciekawostki

Aktualizacja:
[object Object]
Modlitwa zamiast parkometrutvn24
wideo 2/24

Nietypowy parkometr w Łodzi, w którym płaci się modlitwą, zdobył serca internautów tvn24.pl. Wideo pokazujące niecodzienną metodę płacenia za postój wygrało głosowanie, zdobywając 43 proc. głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 22 proc. głosów znalazła się "galaktyczna skrzynia ze skarbami", a trzecie zajęła historia kangura albinosa z czeskiego zoo. Wybrało ją 11 proc. internautów biorących udział w głosowaniu.

Wybraliście najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl tvn24

1. Modlitwa zamiast parkometru

Przy łódzkim kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy można zaparkować samochód tylko pod warunkiem wniesienia "duchowej" opłaty. Obowiązuje nawet specjalny cennik. Im dłuższy czas parkowania, tym dłużej trzeba się pomodlić.

Modlitwa zamiast parkometru
Modlitwa zamiast parkometrutvn24

2. Posłuchaj, jak brzmi "galaktyczna skrzynia ze skarbami"

Naukowcy z NASA wzbogacili jedną z fotografi wykonanych przez teleskop Hubble'a o dźwięki. Bez cząsteczek powietrza, które pozwalają nam słuchać, w przestrzeni kosmicznej panuje cisza. To nie powstrzymało jednak inżynierów z NASA, by odczytać dźwięki z galaktyk i gwiazd pokazanych na zdjęciu wykonanym przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a w sierpniu ubiegłego roku. Załoga teleskopu nazwała to zdjęcie "galaktyczną skrzynią ze skarbami". Widać na nim ogromną liczbę galaktyk.

Posłuchaj, jak brzmi "galaktyczna skrzynia ze skarbami"
Posłuchaj, jak brzmi "galaktyczna skrzynia ze skarbami"NASA

3. Kangur albinos w czeskim zoo

Czeski ogród zoologiczny przywitał na świecie już kilka małych kangurów, ale ten jest wyjątkowy. Młody kangur rdzawoszyi okazał się być albinosem. Pracownicy twierdzą, że samica, która go nosi, może trzymać w swojej torbie jeszcze dwa kolejne młode. Na razie na świat wygląda tylko albinos.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości