Ciekawostki

Bohaterska młodzież na pierwszym miejscu. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Ciekawostki

Aktualizacja:

Dramatyczna akcja ratunkowa w kanadyjskim ośrodku narciarskim zdobyła serca internautów tvn24.pl. Wideo pokazujące bohaterską młodzież wygrało głosowanie, zdobywając 44 proc. głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 17 proc. głosów znaleźli się strażacy z Melbourne jadący przez płonący las. Trzecie miejsce zajęła historia oklejonych taśmą żółwi. Wybrało ją 13 proc. internautów biorących udział w głosowaniu.

Najciekawsze wideo tygodniatvn24

1. Ośmiolatek zawisł na wyciągu. Na pomoc ruszyła młodzież

Dramatyczna akcja ratunkowa w kanadyjskim ośrodku narciarskim, niedaleko Vancouver. Przerażony ośmiolatek zawisł na wyciągu krzesełkowym około dziesięciu metrów nad ziemią. Szczęśliwie w pobliżu była grupa nastolatków, którzy wspólnie z dorosłymi obmyślili, jak go uratować.

W nagrodę od kierownictwa ośrodka, młodzież uczestnicząca w akcji dostała darmowy wstęp do obiektu przez cały następny sezon.

2. Przedzierają się przez rozżarzony las. Niesamowite nagranie

Na południu Australii szaleją pożary. Strażacy z Melbourne opublikowali nagranie, na którym widać, jak jadą przez płonący las. Mieszkańcy południowej Australii walczą w ostatnim czasie z groźnymi pożarami. Służby szacują, że ogień ogarnął kilkunaście lasów w różnych częściach stanu Wiktoria. Strażacy ewakuowali najbardziej zagrożone tereny. Paliwa żywiołowi dostarczają rekordowe upały i niska wilgotność powietrza.

3. Oklejone taśmą, zapakowane do walizek. Celnicy znaleźli 1500 żółwi

Celnicy ze stolicy Filipin, Manili, odkryli 3 marca ponad 1500 tysiąca żółwi w czterech nieodebranych walizkach, które przyleciały z Hongkongu. Wśród przemycanych gadów znalazły okazy należące do trzech gatunków zaklasyfikowanych przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) jako zagrożone wyginięciem: żółwie gwiaździste, żółwie leśne i żółwie pustynne. Były też żółwie czerwonolice, bardzo popularne zwierzęta domowe na całym świecie.

Za przemyt i nielegalny handel grozi 10 lat więzienia.

Oklejone taśmą, zapakowane do walizek. Celnicy znaleźli 1500 żółwi
Oklejone taśmą, zapakowane do walizek. Celnicy znaleźli 1500 żółwiReuters

Autor: ow//now / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości