Na uniwersytecie Murzyn też nie przechodzi?

Ciekawostki

Aktualizacja:
www.umlub.plDelikatna różnica między wersjami strony

Strona internetowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - nowoczesna, czytelna i do tego w dwóch językach. Kiedy jednak klikniemy na wersję angielską, okazuje się, że oprócz tekstu zmienia się także tytułowa grafika - białego studenta zastępuje student... czarnoskóry.

Strony w pełnej krasie (www.umlub.pl) 

W środę rano pisaliśmy o polskiej stronie Microsoftu, gdzie na jednym ze zdjęć - skopiowanym ze strony angielskiej - czarnoskórego pracownika zastąpiono pracownikiem o białym kolorze skóry.

Lublin też potrafi

Okazuje się, że takie zabiegi nie są specjalnością informatycznego giganta - podobnej twórczości dopuścili się też autorzy strony internetowej lubelskiej uczelni medycznej, o czym doniósł nam na platformę Kontakt TVN24 internauta Michał.

Warto zauważyć, że w angielskiej wersji strony graficy zapomnieli też zmienić logo uczelni na nowe, więc obcokrajowcy mogą obejrzeć takie, na którym widnieje jeszcze stara nazwa lubelskiej uczelni - Akademia Medyczna.

Ma wabić obcokrajowców?

W przypadku strony Microsoftu spekulowano, iż Murzyn mógł nie wabić odpowiednio mocno polskiego klienta, który przyzwyczajony jest do "jednolitego" pod względem koloru skóry społeczeństwa. Tak czy inaczej, po wyjściu na jaw retuszu, informatycy amerykańskiego koncernu szybko wrzucili na polską stronę oryginalne zdjęcie.

Trudno powiedzieć, jakie motywy kierowały lubelskimi informatykami czy władzami uczelni. Może Murzyn ma za zadanie wabić do nauki na wschodzie Polski studentów z Afryki?

Stanowiska uczelni dziś nie poznaliśmy - nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem Uniwersytetu Medycznego.

Źródło: Kontakt TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: www.umlub.pl