#MyPolska. Świętują na całym świecie

[object Object]
Polacy z całego świata na Święto Niepodległości
wideo 2/24

Polacy z całego świata mogą wziąć udział w obchodach Święta Niepodległości w mediach społecznościowych. Ruszyła trzecia edycja kampanii #MyPolska.

Polacy przebywający za granicą wstawiają na swoje profile na portalach społecznościowych zdjęcia w miejscu związanym z Polską lub z biało-czerwoną flagą czy innym polskim akcentem i oznaczają je hasztagiem #MyPolska. W ten sposób chcą uczcić Święto Niepodległości i pokazać swoja jedność z rodakami w ojczyźnie.

Akcję zapoczątkowała ambasada Polski w Londynie, a wspiera ją ministerstwo spraw zagranicznych oraz prezydent Andrzej Duda.

- Polska to my wszyscy, bez względu na poglądy czy miejsce zamieszkania - powiedział pomysłodawca akcji, Konrad Jagodziński z ambasady Polski w Londynie.

- Publikując w mediach społecznościowych zdjęcie w Święto Niepodległości, stajemy się ambasadorami Polski wśród naszych zagranicznych znajomych - dodał.

W poprzednich edycjach akcji wyrazy sympatii i jedności z Polską wyrazili m.in. ówczesny brytyjski minister ds. europejskich David Lidington, brytyjska dziennikarka polskiego pochodzenia Mel Gierdroyc i była pierwsza dama na uchodźstwie Karolina Kaczorowska.

#ŚwietoNiepodległości #MyPolska

Opublikowany przez Embassy of Poland in Albania na 10 listopad 2016

Conmemoramos el Día Nacional de Polonia con los libros del gran polaco en Chile, científico y profesor, Ignacio Domeyko #MyPolska

Opublikowany przez Ambasada RP w Chile / Embajada de Polonia en Chile na 11 listopad 2016

Autor: deb/ja / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Facebook

Pozostałe wiadomości