Obronił karnego, powstrzymał Messiego, "przerwał" obrady Sejmu. "Gratulujemy Szczęsnemu, super"

Autor:
am
Źródło:
Sejm.gov.pl, Instagram
Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2-0. Tak Biało-Czerwonych wspierali kibice w różnych miastachTVN24
wideo 2/3
TVN24Reprezentacja Polski pokonała Arabię Saudyjską 2-0. Tak Biało-Czerwonych wspierali kibice w różnych miastach

Wojciech Szczęsny powstrzymał swoją genialną interwencją Leo Messiego na mundialu w Katarze, wzbudzając euforię rodaków na stadionie i przed telewizorami. Ale nie tylko. Wyczyn bramkarza reprezentacji Polski przerwał również na chwilę obrady Sejmu.

Ostatni grupowy mecz Polaków na mundialu zgromadził przed telewizorami miliony Polaków. Mimo dwubramkowej porażki z Argentyną i dzięki korzystnie rozstrzygniętemu spotkaniu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem, Polsce udało się dostać do 1/8 finału mistrzostw. Duża w tym zasługa reprezentacyjnego bramkarza Wojciecha Szczęsnego, który obronił rzut karny wykonywany przez samego Lionela Messiego. Natychmiast został bohaterem polskiej kadry, kibiców, a przy okazji niezliczonych memów.

Pytanie na sali obrad Sejmu: "Był gol?"

Gdy jednak zdecydowana większość naszych rodaków śledziła boiskowe męki naszych piłkarzy, byli i tacy, którzy musieli w tym czasie pracować. Wśród nich posłowie, a przynajmniej ci nieliczni, którzy postanowili zostać na sali posiedzeń plenarnych przy Wiejskiej, gdzie trwały obrady nad zmianą regulaminu pracy Sejmu.

Szczęsny obronił karnego Messiego
Szczęsny obronił karnego MessiegoSzczęsny obronił karnego MessiegoGetty Images

Gdy Leo ustawiał piłkę na 11. metrze, a Wojciech Szczęsny ruchem ręki uspokajał kolegów, na sejmowej mównicy przemawiał Michał Urbaniak, poseł Konfederacji, członek Zarządu Ruchu Narodowego. Mówił właśnie o swoich zastrzeżeniach dotyczących pracy Sejmu. Na przykład o tym, jak "hurtowo" odrzucane są poprawki opozycji. Jak nawet nie zagląda się do ich treści. O tym, że przy procedowaniu ustaw nie ma dobrych konsultacji, tymczasem ustawy obozu rządowego procedowane są szybko, często w trybie poselskim. - I to są problemy tego Sejmu... - poseł Urbaniak odwrócił się, bo wystąpienie przerwał nagle gwałtowny krzyk z dalszych ław.

- Był gol? - dopytał przemawiający poseł. A słysząc liczne zaprzeczenia, dodał: - Gratulujemy Szczęsnemu, super.

Poseł pokazał fragment swojego wystąpienia na Instagramie:

Już w najbliższą niedzielę w 1/8 finału mundialu polscy piłkarze zmierzą się z Francuzami, aktualnymi mistrzami świata. Początek spotkania o godz. 16.