"Modlitwa dziewicy - kto ją skomponował" - pytanie za milion w "Milionerach". Sprawdź odpowiedź

Autor:
mro
Źródło:
tvn24
"Modlitwa dziewicy - kto ją skomponował" - pytanie za milion w "Milionerach"
"Modlitwa dziewicy - kto ją skomponował" - pytanie za milion w "Milionerach"
wideo 2/2
milionerzy PYTANIE

Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? To pytanie za milion usłuszał w "Milionerach" Tomasz Orzechowski z Łodzi. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Tomasz Orzechowski jest księgowym z Łodzi. Jak stwierdził w programie, marzy o podróży do Nowego Jorku i nienawidzi żużla. Swoją przygodę z "Milionerami" rozpoczął w środę 14 września, gdy doszedł do pytania za 40 tys. zł. Nie uniknął wcześniej trudności - pierwsze koło ratunkowe, pytanie do publiczności, wykorzystał już w pytaniu za 5 tysięcy.

Grę kontynuował następnie w czwartek. Wówczas pierwsze pytanie usłyszał za 75 tys. zł, w którym musiał wskazać dwie osoby, które urodziły się i zmarły w 1809 i 1849 r. Bez dłuższego namysłu poprawnie wybrał odpowiedź A - Edgar A. Poe i Juliusz Słowacki. Ostatnie pytanie tego dnia było za pół miliona.

Hubert Urbański przeczytał takie pytanie: Z czego Donatello wykonał słynnego "Dawida", pierwszą od czasów antyku wolnostojącą rzeźbę przedstawiającą nagiego mężczyznę. Do wyboru miał odpowiedzi:

A. Z czarnego marmuru B. Z lipowego drewna C. Z brązu D. Z piaskowca

Uczestnik bez wahania wybrał odpowiedź C - z brązu, i tym samym wygrał pół miliona złotych. Ostatniego pytania, o główną nagrodę, nie zdążył już jednak usłyszeć.

Pytanie za milion

Pytanie za milion dla Tomasza Orzechowskiego brzmiało: Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? Do wyboru są odpowiedzi:

A. Franciszek Liszt z Raiding B. Edward Grieg z Bergen C. Robert Schumann z Zwickau D. Tekla Bądarzewska z Mławy

Prawidłowa odpowiedź to D - Tekla Bądarzewska z Mławy.

Tomasz Orzechowski znał prawidłową odpowiedź i wygrał milion złotych. Kim jest piąty w historii zwycięzca "Milionerów"?

Autor:mro

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości