"Wszyscy inni. Wszyscy biali". Wszechpolacy z rasistowską grafiką, ostra reakcja PZPN i Vistuli


Podkarpacka Młodzież Wszechpolska opublikowała w niedzielę na Facebooku bezprawnie przerobione zdjęcie polskich piłkarzy z podpisem "Wszyscy inni. Wszyscy biali. Polska. EURO 2016". Na ostrą reakcję PZPN i Vistuli nie trzeba było długo czekać.

Na Facebooku Młodzieży Wszechpolskiej z okręgu podkarpackiego pojawiło się zdjęcie reprezentacji Polski w piłce nożnej z komentarzem: "Wszyscy inni. Wszyscy biali. Polska. EURO 2016". Hasło to połączono z opaską powstańczą w biało-czerwonych barwach, którą umieszczono na ramieniu jednego z naszych piłkarzy - Kamila Grosickiego.

Po kilku godzinach post zniknął ze strony.

W oryginale zdjęcie było częścią kampanii reklamowej firmy Vistula. Zostało wykorzystane bez zgody firmy.

Będzie interwencja prawników

Vistula zareagowała stanowczo. Na Facebooku opublikowała post o treści: "Vistula Group SA ("Spółka") informuje i oświadcza, że opublikowanie przeróbek zdjęć i treści przez Młodzież Wszechpolską – okręg podkarpacki nastąpiło bez wiedzy i zgody Spółki. Publikacje te są całkowicie sprzeczne z polityką Spółki. Spółka sprzeciwia się tego typu działaniom i podjęła odpowiednie kroki prawne w przedmiotowej sprawie" - czytamy.

PZPN także się włącza

Niedługo po Vistuli na Twitterze napisał PZPN. "Nasi prawnicy oraz prawnicy Vistuli zajęli się już bezprawnym wykorzystaniem wizerunku naszych piłkarzy przez Młodzież Wszechpolską" - wyjaśnia związek.

Nasi prawnicy oraz prawnicy Vistuli zajęli się już bezprawnym wykorzystaniem wizerunku naszych piłkarzy przez Młodzież Wszechpolską— PZPN (@pzpn_pl) 27 czerwca 2016

Autor: kry/kk,rzw / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości