Ciekawostki

Młody gej boi się o swoją przyszłość. Pociesza go Hillary Clinton

Ciekawostki

domena publiczna Wikipedia/facebook | MC1 Chad J. McNeeley/ Humans of New YorkHillary Clinton wsparła młodego chłopca

Stany Zjednoczone uchodzą za kraj tolerancyjny. Dowodem na to może być między innymi niedawna legalizacja małżeństw homoseksualnych. Mimo to wielu homoseksualistów obawia się o swoją przyszłość. Tak jak młody mieszkaniec Nowego Jorku, który otwarcie podzielił się swoim lękiem na bardzo popularnej stronie Humans of New York. Na jego post odpowiedziały tysiące osób, między innymi Hillary Clinton.

Strona Humans of New York (Ludzie Nowego Jorku) powstała w 2010 roku. Została założona przez Brandona. Chłopak fotografuje różnych mieszkańców Nowego Jorku i opisuje ich historie w internecie. Od momentu powstania strony na Facebooku polubiło ją już ponad 13 mln. użytkowników.

Kilka dni temu Brandon opublikował zdjęcie młodego, płaczącego chłopca, który otwarcie przyznał, że jest homoseksualistą. W wypowiedzi powiedział również, że obawia się, że w przyszłości ludzie nie będą go lubić.

"I\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'m homosexual and I\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'m afraid about what my future will be and that people won\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'t like me."

Posted by Humans of New York on 3 lipca 2015

Słowa otuchy od internautów

Zdjęcie i wypowiedź ujęły internautów. Post zyskał setki tysięcy polubień i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. Wśród komentujących znalazła się Ellen DeGeneres. Amerykańska gwiazda telewizji, która otwarcie przyznaje, że jest lesbijką.

Ludzie nie tylko będą cię lubić, będą cię kochać. Dopiero o tobie usłyszałam i już cię kocham - wyznała w komentarzu DeGeneres.

Post skomentowała Ellen DeGeneresfacebook

Jednak największe poruszenie wywołał komentarz Hillary Clinton. Kilka tygodni temu zgłosiła chęć ubiegania się o stanowisko Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Część z internautów otwarcie przyznała, że właśnie dzięki takim wypowiedziom mogą oddać na nią swój głos.

Przepowiednia od dorosłego: Twoja przyszłość będzie niesamowita. Będziesz zaskoczony tym, do czego jesteś zdolny i jakie niesamowite rzeczy są do zrobienia. Znajdź ludzi, którzy cię kochają i w ciebie wierzą – będzie ich wielu. -H. - napisała Hillary Clinton.

Komentarz został dodany z oficjalnego konta Clinton na Facebooku. Literka -H na końcu może wskazywać, że napisała go sama Hillary Clinton, a nie osoba odpowiadająca za wizerunek w jej sztabie.

Komentarz Hillary Clintonfacebook
Wiele osób deklaruje poparcie dla Hillary Clintonfacebook

Znalazły się również komentarze negatywne. Internauci zarzucają Hillary Clinton hipokryzję. Na dowód tego cytują jej wypowiedzi sprzed kilku lat.

Jej komentarz tutaj, tak samo jak niedawne przyłączenie się do pokazywania dumy z LBGT, nie ma innego powodu niż PR. Zmiana opinii ze względu na rozwój osobisty to jedno, ale to już co innego, gdy zmienia się zdanie aby rozpaczliwie odwołać się do mas. Nie zapomnę, jak bardzo była kiedyś przeciw homoseksualistom - pisze na Facebooku Robert Taves II.

Wypowiedź Hillary spotkała się również z negatywnymi odpowiedziamifaceook

Autor: kry/tr / Źródło: Facebook/BuzzFeed

Źródło zdjęcia głównego: domena publiczna Wikipedia/facebook | MC1 Chad J. McNeeley/ Humans of New York

Pozostałe wiadomości