Trzy pytania, trzy koła ratunkowe. W "Milionerach" XII księga "Pana Tadeusza"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mw//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

W XII księdze "Pana Tadeusza" zebrani goście spieszą za Podkomorzym: do poloneza, w las po łanie, na ratunek Telimenie czy puszczać bengalskie ognie? To pytanie usłyszał pan Łukasz Piasecki z Bystrzycy. Za wskazanie poprawnej odpowiedzi mógł wygrać dwa tysiące złotych.

Pan Łukasz Piasecki pochodzi spod Lublina i jest tegorocznym maturzystą. Problemy miał już przy pierwszym pytaniu, kiedy o pomoc poprosił publiczność. Drugie koło ratunkowe - pół na pół - gracz wykorzystał przy drugim pytaniu. Do gry o dwa tysiące złotych przystąpił więc tylko z jednym kołem - telefonem do przyjaciela.

W XII księdze "Pana Tadeusza" zebrani goście spieszą za Podkomorzym:

A: do poloneza B: w las po łanie C: na ratunek Telimenie D: puszczać bengalskie ognie

Gracz nie znał odpowiedzi i także w tym przypadku postanowił skorzystać z koła ratunkowego. Zadzwonił do swojego przyjaciela Maćka, który zasugerował mu wariant A. Nie zastanawiając się długo, pan Łukasz wybrał tę możliwość i była to dobra decyzja. Zawodnik pozostał w grze o milion złotych. 

Polonez z "Pana Tadeusza"

W XII księdze "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza czytamy:

"Poloneza czas zacząć. — Podkomorzy rusza, I zlekka zarzuciwszy wyloty kontusza I wąsa pokręcając, podał rękę Zosi, I skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi. Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi; Dano hasło, zaczęto taniec — on prowadzi".

Autor:mw//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN