Kot, kokaina i wiersz Gałczyńskiego w pytaniu z "Milionerów" za 40 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Dokończ fragment wiersza Gałczyńskiego o Inie, która "miała niebieską wstążkę i niebieskiego kota. Kot wąchał kokainę…". Jak brzmi dalsza część utworu? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Katarzyna Pawelczyk z Katowic. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Każdy z graczy, który chce sięgnąć w "Milionerach" po najwyższe wygrane, musi wykazać się wiedzą z różnych dziedzin. Tym razem pytanie za 40 tysięcy złotych wymagało znajomości wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Albo intuicji i szczęścia.

Dokończ fragment wiersza Gałczyńskiego o Inie, która "miała niebieską wstążkę i niebieskiego kota. Kot wąchał kokainę…

A: i wdrożył w ów nałóg Inę" B: sprytnie skitraną w słoninę" C: a Ina wąchała kota" D: choć z kota był niecnota"

Choć pani Katarzyna Pawelczyk deklarowała, że zna twórczość Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, tego wiersza nie kojarzyła. Początkowo odrzuciła odpowiedzi B i D. Najbardziej była skłonna zaznaczyć C, jednak postanowiła skorzystać z ostatniego koła ratunkowego i zadzwoniła do swojego chłopaka, Kuby.

Niestety on również nie znał odpowiedzi. Nie chcąc ryzykować, uczestniczka zrezygnowała z gry, zabierając 20 tysięcy złotych.

Jak brzmi fragment wiersza Gałczyńskiego o Inie?

Fragment, o który zapytano panią Katarzynę, pochodzi z wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Ballada o trąbiącym poecie". Jego pierwsze zwrotki brzmią:

Mówią, że była panienka, co miała na imię Ina. Gdy chciała powiedzieć: "kocham", mówiła: "kokaina".

Miała niebieską wstążkę i niebieskiego kota. Kot wąchał kokainę, a Ina wąchała kota.

Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to C.

Autor:mmis//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN