"Milionerzy": pytanie za 40 tysięcy zł zaskoczyło zawodnika

Autor:
mmis/adso
Źródło:
"Milionerzy" TVN, PWN

Który dzień tygodnia dla Adwentystów Dnia Siódmego jest Dniem Pańskim? Poniedziałek, środa, sobota czy niedziela? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Dominik Filemonowicz z Krakowa. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 40 tysięcy złotych.

Żeby wygrać milion złotych w "Milionerach", gracze muszą odpowiedzieć poprawnie na 12 pytań. Po drugiej i siódmej poprawnej odpowiedzi uczestnicy zdobywają progi gwarantowane, o wartości kolejno tysiąca złotych i 40 tysięcy złotych.

Siódme pytanie pana Dominika, za drugi próg gwarantowany, dotyczyło religii.

Który dzień tygodnia dla Adwentystów Dnia Siódmego jest Dniem Pańskim?

A: poniedziałek B: środa C: sobota D: niedziela

Pan Dominik nie znał odpowiedzi na to pytanie. Nie miał też kół ratunkowych. Pomimo tego, że odpowiadając błędnie, ryzykowałby 19 tysięcy złotych, gracz postanowił spróbować odpowiedzieć na to pytanie.

Metodą eliminacji pan Dominik rozważał odpowiedzi A i C. Odrzucił środę i niedzielę. Po krótkiej analizie postawił na poniedziałek. Niestety nie był to dobry wybór.

Kiedy Adwentyści Dnia Siódmego świętują Dzień Pański?

Adwentyści Dnia Siódmego wierzą w bliskie powtórne przyjście Chrystusa. Za dzień święty uznają sobotę, kiedy obchodzą właśnie Dzień Pański. Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to C.

Autor:mmis/adso

Źródło: "Milionerzy" TVN, PWN

Pozostałe wiadomości