"Milionerzy": Pytanie o rządy Fidela i Raula Castro

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/adso
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Rządy braci Fidela i Raula Castro przetrwały wielu amerykańskich prezydentów. Którego nie? Ronalda Reagana, George'a W. Busha, Donalda Trumpa czy Baracka Obamy? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Artur Wójcik. Za poprawną odpowiedź mógł zdobyć 20 tysięcy złotych.

Pan Artur pochodzi z Krakowa. Jest kierowcą autobusu, a w wolnych chwilach realizuje swoje pasje lotnicze. Spróbował również sił w "Milionerach".

Uczestnik sprawnie poradził sobie z pierwszymi pytaniami. Wykorzystując jedno koło ratunkowe, doszedł do szóstego pytania za 20 tysięcy złotych. Dotyczyło ono rządów braci Castro.

Rządy braci Fidela i Raula Castro przetrwały wielu amerykańskich prezydentów. Którego nie?

A: Ronalda Reagana

B: George'a W. Busha

C: Donalda Trumpa

D: Baracka Obamy

Pan Artur odrzucił od razu dwie pierwsze odpowiedzi. Pamiętał, że rządy Fidela i Raula Castro trwały długo. Choć rozważał skorzystanie z koła ratunkowego, ostatecznie postanowił zaryzykować i bez podpowiedzi wybrał odpowiedź "C".

Fidel i Raul Castro

Fidel Castro był przewodniczącym Rady Państwa Republiki Kuby od 1976 roku do 2008 roku. Wtedy też oficjalnie zastąpił go jego młodszy brat, Raul. Era braci Castro dobiegła końca w kwietniu 2018 roku. Wtedy nowym przewodniczącym Rady Państwa został Miguel Diaz-Canel, który od 2019 roku jest prezydentem.

Rządy braci Castro nie przetrwały więc prezydentury Donalda Trumpa.

Źródło: "Milionerzy" TVN

mmis/adso