Pytanie z "Milionerów" o klub Bundesligi

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis
Źródło:
Milionerzy TVN

Najbardziej utytułowanym klubem Bundesligi jest Borussia Dortmund, Bayern Monachium, Werder Brema czy Bayer Leverkusen? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Adam Dmoch z Piastowa. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 10 tysięcy złotych.

Pan Adam jest urzędnikiem i ornitologiem z Piastowa. Swoich sił postanowił spróbować w "Milionerach".

Niestety jego gra nie rozpoczęła się najlepiej. Już przy drugim pytaniu musiał skorzystać z dwóch kół ratunkowych. Pan Adam miał wtedy wskazać, czego kierowcy nie muszą wozić ze sobą od 1 października 2018 roku. Dopiero po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi i pomocy publiczności wskazał, że chodzi o dowód rejestracyjny i OC.

Piąte pytanie, za 10 tysięcy złotych, dotyczyło najbardziej utytułowanego klubu Bundesligi.

Najbardziej utytułowanym klubem Bundesligi jest:

A: Borussia Dortmund B: Bayern Monachium C: Werder Brema D: Bayer Leverkusen

Pan Adam nie był pewny żadnej z odpowiedzi. Wiedział, że Bayern Monachium jest utytułowanym klubem, dlatego postanowił wybrać tę odpowiedź. Postąpił dobrze. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest B.

Bayern Monachium

Bayern Monachium jest najbardziej utytułowanym klubem Bundesligi. Piłkarze tej drużyny sięgnęli po mistrzowski tytuł aż 28 razy. Dla porównania, zawodnicy Borussii Dortmund i Borussii Mönchengladbach zdobyli go pięciokrotnie, a piłkarze Werderu Brema czterokrotnie. Bayer Leverkusen w Bundeslidze nie zdobył ani jednego mistrzowskiego tytułu.

Autor:mmis

Źródło: Milionerzy TVN