Publiczność i przyjaciel typowali inaczej. Pytanie z "Milionerów" o prezydentów USA

TVN24


James Garfield, John F. Kennedy, William McKinley i Abraham Lincoln. Wszyscy ci prezydenci USA zginęli z rąk zamachowców w czasie trwania ich kadencji. Który z nich zginął w latach 60. XIX wieku? Na to pytanie odpowiadała pani Wioletta Ryczek z Lublina. Za poprawną odpowiedź mogła zdobyć 40 tysięcy złotych.

Pani Wioletta rozpoczęła swoją grę jeszcze w poprzednim odcinku. Udało jej się wtedy zdobyć dwa tysiące złotych i ocalić wszystkie koła ratunkowe. Wtedy też skończył się czas programu.

Pierwsze koło ratunkowe uczestniczka wykorzystała na pytaniu za pięć tysięcy. Miała wskazać, jaki barwnik to kurkumina. Po skorzystaniu pół na pół postawiła na żółcień.

Duży problem sprawiło jej pytanie za gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych.

Wszyscy ci prezydenci USA zginęli z rąk zamachowców w czasie kadencji. Który zginął w latach 60. XIX wieku?

A: James Garfield B: John F. Kennedy C: William McKinley D: Abraham Lincoln

Pani Wioletta początkowo brała pod uwagę dwóch prezydentów - Jamesa Garfielda i Williama McKinley'a. Postanowiła skorzystać z kolejnego koła i poprosiła o pomoc publiczność.

Wyniki głosowania zupełnie różniły się od typów pani Wioletty. 47 procent osób zasiadających na widowni wskazała Abrahama Lincolna, a 30 procent - Johna F. Kennedy'ego. Na warianty "A" i "C" głosowało odpowiednio 7 i 16 procent osób.

Uczestniczka postanowiła skorzystać z ostatniego koła i zadzwoniła do przyjaciela. Ten nie był jednak w stanie jej pomóc. Na zakończenie rozmowy zasugerował, że "być może to James Garfield".

Po krótkim namyśle pani Wioletta zaryzykowała i postawiła na odpowiedź "D": Abraham Lincoln. Był to poprawny wybór.

Abraham Lincoln zginął 15 kwietnia 1865 roku.

Zobacz inne pytania z "Milionerów".

Autor: mmis/adso / Źródło: Milionerzy TVN