Pytanie o wiersz Brzechwy za dwa tysiące złotych

Ciekawostki


Pytanie o wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy usłyszał w "Milionerach" pan Tomasz Szczygieł z Krakowa. Miał do dyspozycji jeszcze dwa koła ratunkowe.

Pan Tomasz z pierwszym pytaniem poradził sobie bez problemu. Kłopoty pojawiły się już przy drugim pytaniu, za tysiąc złotych. Chodziło o to, "jaki przedmiot szkolny jest symbolem wolnomularstwa". Uczestnik postanowił skorzystać z pomocy publiczności. Większość pytanych zaznaczyła odpowiedź "cyrkiel". Taką opcję zaznaczył również pan Tomasz i wygrał tysiąc złotych.

Kolejne problemy sprawiło pytanie za dwa tysiące złotych. Dotyczyło ono wiersza Jana Brzechwy pt. "Pomidor".

Który bohater Brzechwy wlazł na tyczkę i przedrzeźnia ogrodniczkę:

A: Fasola B: Winorośl C: Pomidor D: Groszek pachnący.

Pan Tomasz nie znał odpowiedzi. Postanowił skorzystać z drugiego koła ratunkowego - pół na pół. Został z odpowiedziami A i C. Po dłuższym namyśle, zdecydował się wskazać na "pomidora". Była to poprawna odpowiedź.

Oto wiersz Jana Brzechwy pt. "Pomidor"

Pan pomidor wlazł na tyczkę I przedrzeźnia ogrodniczkę. "Jak pan może, Panie pomidorze?!" Oburzyło to fasolę: "A ja panu nie pozwolę! Jak pan może, Panie pomidorze?!" Groch zzieleniał aż ze złości: "Że też nie wstyd jest waszmości, Jak pan może, Panie pomidorze?!" Rzepka także go zagadnie: "Fe! Niedobrze! Fe! Nieładnie! Jak pan może, Panie pomidorze?!" Rozgniewały się warzywa: "Pan już trochę nadużywa. Jak pan może, Panie pomidorze?!" Pan pomidor zawstydzony, Cały zrobił się czerwony I spadł wprost ze swojej tyczki Do koszyczka ogrodniczki. Jan Brzechwa

Zobacz inne pytania z "Milionerów":

Autor: ah/ad/adso / Źródło: TOTERAZ.pl