Partia piwotalna w pytaniu z "Milionerów" za 125 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis//rzw
Źródło:
Milionerzy TVN

Którą partię najczęściej nazywa się piwotalną? Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platformę Obywatelską, Polskie Stronnictwo Ludowe czy Polską Partię Przyjaciół Piwa? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Ewa Kamarad z Krakowa. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 125 tysięcy złotych.

Pani Ewa Kamarad rozpoczęła grę w poprzednim odcinku. Odpowiedziała wtedy na sześć pytań i zdobyła 20 tysięcy złotych. Wykorzystała jedno koło ratunkowe, pół na pół. 

Czas programu dobiegł końca, a następne pytania uczestniczka usłyszała w kolejnym odcinku. Jedno z nich, za 125 tysięcy złotych, dotyczyło partii piwotalnej.

Którą partię najczęściej nazywa się piwotalną?

A: SLD B: PO C: PSL D: PPPP

Pani Ewa stwierdziła, że słyszała wcześniej o pojęciu partii piwotalnej, nie mogła sobie jednak przypomnieć, co ono oznacza. Wykluczyła od razu odpowiedź D. Oceniła, że na tle pozostałych trzech partii "tylko jedna się wyróżnia". Miała na myśli PSL i wybrała odpowiedź C. Był to dobry wybór.

Czym jest partia piwotalna?

Partia piwotalna, zwana też partią obrotową, to ugrupowanie, która ma zdolność wchodzenia w różne koalicje w celu współrządzenia. Za partię piwotalną w naszym kraju często uznaje się Polskie Stronnictwo Ludowe. Poprawną odpowiedzią na to pytanie było więc C.

Autor:mmis//rzw

Źródło: Milionerzy TVN