Pytanie w "Milionerach" o pieniądze Kaddafiego w kampanii wyborczej

Ciekawostki


Barack Obama, Silvio Berlusconi, Aleksander Kwaśniewski czy Nicolas Sarkozy? Który z wymienionych został zatrzymany za finansowanie swojej kampanii wyborczej pieniędzmi od Muammara Kaddafiego? Na to pytanie w "Milionerach" odpowiadała Pani Ewa Czyba z Bielska-Białej.

Pani Ewa bezproblemowo przeszła przez pierwsze dwa pytania, zachowując wszystkie koła ratunkowe. Problemy pojawiły się dopiero przy pytaniu o polityków za dwa tysiące złotych.

Który z wymienionych został zatrzymany za finansowanie swojej kampanii wyborczej pieniędzmi od Muammara Kaddafiego?

A: Barack Obama

B: Silvio Berlusconi

C: Aleksander Kwaśniewski

D: Nicolas Sarkozy

Uczestniczka "Milionerów" początkowo wyeliminowała dwie odpowiedzi – A: "Baracka Obamę" oraz C: "Aleksandra Kwaśniewskiego". Pani Ewa skupiła się na dwóch pozostałych odpowiedziach – B: "Silvio Berlusconi" oraz D: "Nicolas Sarkozy". Postanowiła skorzystać z koła ratunkowego – pół na pół.

Silvio Berlusconi czy Nicolas Sarkozy?

W grze pozostały już tylko dwie możliwe odpowiedzi – B: "Silvio Berlusconi" oraz D: "Nicolas Sarkozy". Pierwsze wykorzystane koło ratunkowe nie pomogło rozwiać wątpliwości uczestniczki, dlatego zdecydowała się poprosić o pomoc publiczność. Wynik głosowania był niezwykle wyrównany – 51 procent głosów oddano na byłego premiera Włoch, a 49 procent na byłego prezydenta Francji. Mimo dylematu, pani Ewa postanowiła zaryzykować, postawiła na odpowiedź B: Silvio Berlusconi. Była to zła decyzja.

Zatrzymanie w sprawie finansowania kampanii wyborczej pieniędzmi od Muammara Kaddafiego.

W marcu 2018r. policja zatrzymała na 25-godzinne przesłuchanie byłego prezydenta Francji. Poprawną odpowiedzią było D: Nicolas Sarkozy. Pani Ewa wygrała gwarantowany tysiąc złotych.

Zobacz inne pytania z "Milionerów":

Autor: paj\mtom / Źródło: Milionerzy, tvn