Pytanie o film w "Milionerach"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
ad
Źródło:
Milionerzy TVN

"Krzysztof Komeda skomponował muzykę do wszystkich tych filmów, ale jeden z nich wyreżyserował kto inny niż pozostałe. Który?" - z takim pytaniem w czwartkowym odcinku "Milionerów" musiała zmierzyć się pani Hanna Przydatek. 

Uczestniczka rozpoczęła grę już w poprzednim odcinku. Odpowiedziała na pięć pytań, wygrywając dziesięć tysięcy złotych. Wtedy skończył się czas programu.

Pani Hanna przystąpiła do gry w kolejnym odcinku z kompletem kół ratunkowych. Jedno z pytań, z którymi musiała się zmierzyć, dotyczyło kinematografii. 

Krzysztof Komeda skomponował muzykę do wszystkich tych filmów, ale jeden z nich wyreżyserował kto inny niż pozostałe. Który? 

A: "Nóż w wodzie" B: "Matnia" C: "Niewinni czarodzieje" D: "Dziecko Rosemary"

"Niewinni czarodzieje" czy "Dziecko Rosemary"?

"Niewinni czarodzieje" to czarno-biały film fabularny Andrzeja Wajdy z 1960 roku. Film opowiada o uczuciu rodzącym się między młodym lekarzem - Bazylim a nowo poznaną przez niego dziewczyną - Pelagią. Odtwórcą roli Bazylego był Tadeusz Łomnicki, Pelagię zagrała z kolei Krystyna Stypułkowska. Scenariusz do filmu napisali Jerzy Andrzejewski oraz Jerzy Skolimowski. 

Z kolei "Nóż w wodzie", "Matnia" oraz "Dziecko Rosemary" to filmy innego polskiego reżysera - Romana Polańskiego. 

Poprawną odpowiedzią na to pytanie jest zatem C: "Niewinni czarodzieje." 

Autor:ad

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN