TVN24 | Ciekawostki

Pytanie w "Milionerach" za 20 tysięcy złotych o herb Puszczykowa

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//now
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Puszczykowo ma w herbie pustynię i puszczę, samą puszczę, lwa w kole czy puszczyka, słońce, las i wodę? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych w "Milionerach" odpowiadała pani Magdalena Nowak z Lubonia.

Pani Magdalena swoją grę rozpoczęła już w poniedziałkowym odcinku. Wtedy odpowiedziała poprawnie na pięć pierwszych pytań, zużywając przy tym wszystkie dostępne koła ratunkowe. Z pierwszego - pytania do publiczności - skorzystała przy pytaniu za 500 złotych, o to, jak bywa nazywane owłosione znamię na skórze. 76 proc. publiczności podpowiedziało uczestniczce, że na takie znamię mówi się potocznie "myszka".

Kolejne trudności przytrafiły się pani Magdalenie przy pytaniu za pięć tysięcy złotych - o to, w co niektórzy zamieniają części prochów zmarłego. Możliwe były cztery odpowiedzi - A: "turmalin", B: "diament", C: "turkus" oraz D: "malachit". Pani Magdalena przy tym pytaniu skorzystała z dwóch kół ratunkowych. Początkowo poprosiła o pół na pół, wtedy liczba wariantów zmniejszyła się do dwóch - odpowiedzi B: "diament" oraz C: "turkus". Nie chcąc ryzykować, uczestniczka poprosiła o telefon do przyjaciela. Osoba po drugiej stronie słuchawki podpowiedziała, że prawdopodobnie chodzi o diamenty. Pani Magdalena posłuchała tej rady i poprosiła o zaznaczenie tej odpowiedzi. Była to dobra decyzja.

Kolejne kłopoty na drodze pani Magdaleny do miliona przytrafiły się już we wtorkowym odcinku, przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Koło ma w herbie koło, Lwówek - lwa, a Puszczykowo?

A: pustynię i puszczę B: samą puszczę C: lwa w kole D: puszczyka, słońce, las i wodę

Pani Magdalena przyznała, że wie dokładnie, gdzie jest Puszczykowo, gdyż chodziła tam do liceum. Niestety, nie pamiętała, jak wyglądał tamtejszy herb. Jako iż uczestniczka nie miała już dostępnych kół ratunkowych, była zdana wyłącznie na siebie.

Miała dwie możliwości - zaryzykować i w przypadku dobrej odpowiedzi grać dalej, a w przypadku złej odejść z programu z sumą gwarantowaną w wysokości tysiąca złotych. Mogła również zrezygnować i zabrać ze sobą 10 tysięcy złotych.

Uczestniczka zdecydowała się zaryzykować i drogą eliminacji postawiła na odpowiedź D: "puszczyka, słońce, las i wodę". Była to dobra decyzja. Pani Magdalena wygrała 20 tysięcy złotych.

Herb Puszczykowa

Herb, przedstawiający puszczyka, słońce, las oraz wodę, używany jest w Puszczykowie od 1962 roku. Puszczyk ma symbolizować nazwę miasta, słońce obrazuje jego letniskowy charakter, las przedstawia Wielkopolski Park Narodowy, a woda - rzekę Wartę.

Herb PuszczykowaUrząd Miejski w Puszczykowie

Autor:paj//now

Źródło: "Milionerzy" TVN

Źródło zdjęcia głównego: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości