Kto zjadł Jamesa Cooka? Pytanie za 75 tysięcy

Ciekawostki


Którzy z rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli? Aborygeni, Polinezyjczycy, Maorysi czy Hawajczycy? Takie pytanie warte 75 tysięcy złotych usłyszał pochodzący z Ukrainy Rusłan Samojłow.

Rusłan rozpoczął swoją grę w poprzednim odcinku. Zdążył wtedy odpowiedzieć na dwa pytania, korzystając przy jednym z pomocy publiczności.

Kolejny odcinek rozpoczął od pytania za dwa tysiące złotych. Miał wskazać, co jest spoiwem w lutowaniu. Tym razem również wziął koło ratunkowe i zadzwonił do swojej przyjaciółki.

Poprawne odpowiedzi na kolejne pytania pozwoliły Rusłanowi zdobyć gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Pytanie za 75 tysięcy złotych dotyczyło śmierci Jamesa Cooka.

Którzy z rdzennych mieszkańców ziem odkrytych przez Jamesa Cooka go zjedli?

A: Aborygeni B: Polinezyjczycy C: Maorysi D: Hawajczycy

Uczestnik kojarzył historię podróży Jamesa Cooka. Po chwili namysłu, bez korzystania z koła ratunkowego, zaznaczył odpowiedź "D: Hawajczycy". Był to poprawny wybór.

Śmierć Jamesa Cooka

James Cook był jednym z najsłynniejszych podróżników w historii. Uczestniczył w morskich ekspedycjach z ramienia brytyjskiej królewskiej marynarki wokół wszystkich kontynentów. Zginął na Hawajach w lutym 1779 roku, w jednej z bitew z rdzenną ludnością. Legenda mówi, że jego zwłoki zostały potem częściowo zjedzone, a część zwrócono Brytyjczykom.

Autor: mmis/adso / Źródło: Milionerzy TVN