Pytanie w "Milionerach" o zwierzę, które Francuzi wysłali w kosmos

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj//now
Źródło:
Milionerzy TVN

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi żabę Rene, kotkę Felicette, gęś Manon czy winniczka Philipe'a? Na to pytanie za 40 tysięcy złotych odpowiadał pan Łukasz Michoński z Warszawy.

Pan Łukasz dotarł do pytania za gwarantowaną sumę 40 tysięcy złotych z jednym kołem ratunkowym - telefonem do przyjaciela. Koło pół na pół zużył podczas pytania za 5 tysięcy, a z pomocy publiczności skorzystał w pytaniu za 10 tysięcy złotych.

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi:

A: żabę Rene B: kotkę Felicette C: gęś Manon D: winniczka Philipe'a

Pierwszą myślą pana Łukasza była odpowiedź C: "gęś Manon". Później zaczął się także zastanawiać nad odpowiedzią B: "kotkę Felicette". Nie chcąc ryzykować, poprosił Huberta Urbańskiego o telefon do przyjaciela.

Rozmówca odrzucił dwie odpowiedzi - A: "żabę Rene" oraz D: "winniczka Philipe'a". Co do pozostałych odpowiedzi nie był pewny.

Pan Łukasz Michoński postanowił zrezygnować z dalszej gry. Odszedł z programu z 20 tysiącami złotych.

Kotka Felicette

W 1963 roku Francuzi wysłali w kosmos kotkę Felicette. Był to jedyny kot, który odbył udany lot kosmiczny. Kotkę po powrocie na Ziemię poddawano między innymi badaniom mózgu. Chodziło o sprawdzenie wpływu warunków kosmicznych na żywy organizm przed wysłaniem człowieka w kosmos.

Autor:paj//now

Źródło: Milionerzy TVN

Źródło zdjęcia głównego: Milionerzy TVN