TVN24 | Ciekawostki

"Milionerzy": polskie miasta wyryte na Łuku Triumfalnym. Oto pytanie za milion złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich: Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Ostrołęki? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Mikołaj Masłowski z Wrocławia. Za poprawną odpowiedź mógł wygrać milion złotych.

Pan Mikołaj rozpoczął grę jeszcze w poprzednim odcinku. Usłyszał wtedy sześć pytań, po czym czas programu dobiegł końca. Grę kontynuował w kolejnym odcinku z kwotą 20 tysięcy złotych i dwoma kołami ratunkowymi.

Uczestnik odpowiadał poprawnie na kolejne pytania, zdobywając pół miliona złotych. Od wygrania głównej nagrody dzieliło go jedno pytanie.

Na paryskim Łuku Triumfalnym, na pamiątkę napoleońskich zwycięstw, wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:

A: Warszawy B: Wrocławia C: Gdańska D: Ostrołęki.

Pan Mikołaj odrzucił odpowiedź D. Wahał się między wariantami B i C. Nie był jednak pewien żadnej z nich. Nie miał też kół ratunkowych, dlatego zrezygnował z gry i zabrał 500 tysięcy złotych.

Jakie polskie miasta wyryte są na paryskim Łuku Triumfalnym?

Na pamiątkę napoleońskich zwycięstw wyryte są nazwy pięciu polskich miast - Gdańska, Ostrołęki, Pułtuska, Lidzbarku Warmińskiego i Wrocławia. Nie ma wśród nich Warszawy. Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to A.

Autor:mmis

Źródło: "Milionerzy" TVN