Milionerzy: pierniczki w pytaniu za 10 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/pm
Źródło:
Milionerzy TVN

Ile połączonych ze sobą kół składa się na kształt słynnego toruńskiego pierniczka - katarzynki? Dwa, sześć, dziewięć czy jedenaście? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Marcin Mrugała z Paruszewa. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 10 tysięcy złotych.

W "Milionerach" duży stres, adrenalina, a czasami po prostu nietrafiona dziedzina sprawiają, że nawet pierwsze pytania mogą sprawić uczestnikom problemy. Podobnie było w przypadku pana Marcina, który z pierwszego koła skorzystał już przy pytaniu za 500 złotych.

Gracz miał wskazać, "dla kogo chrześcijanin to goj". Z pomocą publiczności pan Marcin poprawnie wskazał, że chodzi o żyda.

Z kolejnego koła ratunkowego uczestnik skorzystał przy piątym pytaniu za 10 tysięcy złotych. Dotyczyło ono toruńskich pierniczków.

Ile połączonych ze sobą kół składa się na kształt słynnego toruńskiego pierniczka - katarzynki?

A: dwa B: sześć C: dziewięć D: jedenaście

Pan Marcin nie znał odpowiedzi na to pytanie. Poprosił więc o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Na tablicy zostały B i D.

Po chwili namysłu gracz uznał, że "jedenaście to trochę za dużo". Zaryzykował i postawił na B. Był to dobry wybór. Na kształt katarzynek, słynnego toruńskiego pierniczka, składa się sześć połączonych ze sobą kół.

Autor:mmis/pm

Źródło: Milionerzy TVN