Pytanie w "Milionerach" o nazwę miejsca, w którym zasiadają senatorowie

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Sala zwierzeń, sfera domysłów, izba refleksji czy cela kontemplacji? Które z tych miejsc jest przeznaczone dla senatorów? Na to pytanie za pięć tysięcy złotych odpowiadał pan Łukasz Szczeciński ze Zbąszynia.

W czwartkowym odcinku "Milionerów" swoją grę rozpoczął pan Łukasz. Mieszkaniec Zbąszynia miał do wykorzystania trzy koła ratunkowe. Ze wszystkich skorzystał już podczas pierwszych dwóch pytań.

W pytaniu za 500 złotych o tak zwaną oślą łączkę poprosił o pomoc publiczność. Bardzo wysokie wskazanie głosujących (87 proc.) pomogło mu wybrać poprawną odpowiedź.

Pytanie za gwarantowany tysiąc złotych dotyczyło konia gimnastycznego. Uczestnik nie wiedział, czy taki koń ma uzdę, wędzidło, łęki czy lejce. Pan Łukasz zdecydował się na skorzystanie z telefonu do przyjaciela. Niestety mama uczestnika również nie znała odpowiedzi na powyższe pytanie. Nie chcąc ryzykować, pan Łukasz poprosił Huberta Urbańskiego o ostatnie koło ratunkowe - pół na pół.

System wyeliminował dwie błędne odpowiedzi, od teraz w grze pozostały tylko dwa warianty - B: "wędzidło" oraz C: "łęki". Uczestnik zdecydował się zaryzykować i poprosił o zaznaczenie odpowiedzi C: "łęki". Była to poprawna odpowiedź.

Następne kłopoty uczestnika pojawiły się przy pytaniu za pięć tysięcy złotych.

Każdy polski senator zasiada w tak zwanej:

A: sali zwierzeń B: sferze domysłów C: izbie refleksji D: celi kontemplacji.

Pan Łukasz nie znał odpowiedzi na powyższe pytanie. Mimo to postanowił zaryzykować i poprosił o zaznaczenie odpowiedzi A: "sali zwierzeń". Niestety była to błędna odpowiedź. Senat, czyli izba wyższa polskiego parlamentu, bywa także nazywany izbą refleksji. Zatem poprawną odpowiedź na powyższe pytanie jest C: "izba refleksji".

Autor:paj

Źródło: "Milionerzy" TVN