"Milionerzy": problem z pierwszym pytaniem i konieczna pomoc publiczności

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/pm
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Fontanna Manneken Pis - Siusiający Chłopiec - jest wizytówką Brukseli. A Jeanneke Pis - Siusiająca Dziewczynka? Paryża, Berlina, Madrytu czy też Brukseli? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Bartosz Wyrzykiewicz z Kościana. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 500 złotych.

Żeby zdobyć milion złotych w "Milionerach", należy odpowiedzieć poprawnie na dwanaście pytań. Czasem zdarza się tak, że uczestnik ma problem już z tym pierwszym.

Pan Bartosz swoje pierwsze koło ratunkowe musiał wykorzystać przy pytaniu za 500 złotych. Dotyczyło ono fontanny Jeanneke Pis.

Fontanna Manneken Pis - Siusiający Chłopiec - jest wizytówką Brukseli. A Jeanneke Pis - Siusiająca Dziewczynka?

A: Paryża B: Berlina C: Madrytu D: też Brukseli

Uczestnik nie znał odpowiedzi na to pytanie. Nie kojarzył też takiej fontanny. Poprosił więc o pomoc publiczność.

Zdecydowana większość, bo 69 procent osób na widowni wskazała na odpowiedź D. 18 procent osób wybrało C, dziewięć procent postawiło na A, zaś cztery procent odpowiedziało, że to B. Pan Bartosz posłuchał większości i postawił na D. Był to dobry wybór.

Jeanneke Pis - Siusiająca Dziewczynka

Jeanneke Pis, czyli Siusiająca Dziewczynka to nowoczesna rzeźba, będąca fontanną, znajdująca się w centrum Brukseli. Wykonał ją w 1985 roku Denis-Adrien Debouvrie. 50-centymetrowy posąg przedstawia małą dziewczynkę z krótkimi włosami, która kuca i załatwia swoją potrzebę.

Autor:mmis/pm

Źródło: "Milionerzy" TVN