TVN24 | Ciekawostki

Pytanie w "Milionerach" o powietrzno-morską operację wojskową "Overlord"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Największym nowożytnym manewrem desantowym była powietrzno-morska operacja "Overlord", która rozpoczęła się 6 czerwca 1944 roku: w Ardenach, w Wogezach, nad Marną czy w Normandii? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał pan Adrian Pietrzak z Krakowa.

Pan Adrian Pietrzak swoją grę rozpoczął już w poprzednim odcinku "Milionerów". Wtedy zużył dwa koła ratunkowe: pytanie do publiczności oraz pół na pół. W środę miał zatem do dyspozycji tylko jedno koło: telefon do przyjaciela. Skorzystał z niego przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Największym nowożytnym manewrem desantowym była powietrzno-morska operacja "Overlord", rozpoczęta 6 czerwca 1944 roku. Gdzie?

A: w Ardenach B: w Wogezach C: nad Marną D: w Normandii.

Uczestnik od początku zastanawiał się jedynie nad dwiema odpowiedziami - C: "nad Marną" oraz D: "w Normandii". Nie był jednak pewien, która z tych odpowiedzi jest poprawna, dlatego zdecydował się skorzystać z ostatniego koła ratunkowego. Zadzwonił do przyjaciela. Podczas rozmowy przyjaciel uczestnika wskazał, że prawdopodobnie chodzi o odpowiedź D: "w Normandii", ale niestety nie odpowiedział ze stuprocentową pewnością.

Pan Adrian postanowił zaufać koledze i poprosił Huberta o zaznaczenie odpowiedzi D: "w Normandii". Była to poprawna odpowiedź. Uczestnik wygrał 20 tysięcy złotych i przeszedł do dalszej gry.

Operacja "Overlord"

Jest to aliancka operacja wojskowa rozpoczęta udaną inwazją na okupowaną przez Niemców Francję. W tej akcji udział brali również polscy żołnierze. Marynarze i lotnicy ochraniali aliancki desant, a swój udział w operacji miała także Pierwsza Dywizja Pancerna generała Maczka.

Autor:paj

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości