TVN24 | Ciekawostki

"Milionerzy": filmowa Sugar Kowalczyk w pytaniu za 40 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis//rzw
Źródło:
"Milionerzy" TVN

W filmie "Pół żartem, pół serio" Joe i Jerry przebierają się za kobiety i poznają Sugar Kowalczyk, podejmując pracę na oddziale położniczym, w salonie fryzjerskim, w sklepie odzieżowym czy w żeńskiej orkiestrze? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Mariola Tałaj. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Pani Mariola Tałaj przyjechała do studia "Milionerów" z Częstochowy. Bez problemu poradziła sobie z pierwszymi pytaniami, jednak w kolejnej części programu musiała już skorzystać z kół ratunkowych. Ostatnie koło wykorzystała w pytaniu za 40 tysięcy złotych. Dotyczyło ono filmu "Pół żartem, pół serio".

W filmie "Pół żartem, pół serio" Joe i Jerry przebierają się za kobiety i poznają Sugar Kowalczyk, podejmując pracę:

A: na oddziale położniczym B: w salonie fryzjerskim C: w sklepie odzieżowym D: w żeńskiej orkiestrze

Pani Mariola nie mogła sobie przypomnieć fabuły tego filmu. Skorzystała więc z ostatniego koła ratunkowego i zadzwoniła do syna, Rafała. Ten nie był w stanie pomóc mamie.

Uczestniczka postanowiła zaryzykować i zaznaczyła D. Był to poprawny wybór.

"Pół żartem, pół serio"

W pytaniu chodzi o komedię "Pół żartem, pół serio" z 1959 roku w reżyserii Billy'ego Wildera. Dwaj główni bohaterowie, Joe (Tony Curtis) i Jerry (Jack Lemmon), przebierają się za kobiety i wstępują do żeńskiej orkiestry. Tam poznają poznają Sugar Kowalczyk - w tej roli Marilyn Monroe. Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to D.

Autor:mmis//rzw

Źródło: "Milionerzy" TVN