W "Milionerach" pytanie o pieśń. Większość publiczności nie znała poprawnej odpowiedzi

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj/adso
Źródło:
Milionerzy TVN

"Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą". To fragment pieśni wiejskiego listonosza, waletującego studenta, żołnierza czy Tadeusza Różewicza? Na to pytanie za gwarantowane 40 tysięcy złotych odpowiadał pan Adam Mielczarek z Warszawy.

W poniedziałkowych "Milionerach" zagrał innowator z Warszawy. Pan Adam w trakcie gry o milion mógł wykorzystać trzy koła ratunkowe - pół na pół, telefon do przyjaciela oraz pytanie do publiczności. Z koła, które eliminuje dwie błędne odpowiedzi skorzystał już podczas pierwszego pytania o tzw. rusztowanie warszawskie. Dzięki pomocy "pół na pół" zaznaczył poprawną odpowiedź i przeszedł do kolejnego pytania.

Następne trzy pytania pan Adam pokonał bez najmniejszych problemów, kłopoty pojawiły się dopiero przy pytaniu za 10 tysięcy złotych o króla Salomona i jego tysiąc żon. W odpowiedzi na to pytanie pomogła mu siostra.

Pan Adam wykorzystał już dwa koła ratunkowe - pół na pół oraz telefon do przyjaciela. W grze pozostało już tylko jedno koło - pytanie do publiczności, z którego skorzystał podczas pytania o gwarantowane 40 tysięcy złotych.

Czyja to pieśń: "Ja w mej chacie spać nie mogę: chcę u ciebie spać, kolego! Moje okna są na drogę, a po drodze poczty biegą"?

A: wiejskiego listonosza B: waletującego studenta C: żołnierza D: Tadeusza Różewicza.

Uczestnik "Milionerów" nie znał tej pieśni, dlatego od razu zdecydował się poprosić o pomoc publiczność. 52 proc. głosów przypadło na odpowiedź D: "Tadeusza Różewicza", 19 proc. A: "wiejskiego listonosza", 16 proc. C: "żołnierza", a 13 proc. publiczności zagłosowało na B: "waletującego studenta".

Pan Adam posłuchał głosu większości publiki i poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi D: "Tadeusza Różewicza". Niestety, była to błędna odpowiedź. Pan Adam opuścił program z wygraną w wysokości tysiąca złotych.

Pieśń żołnierza

Mimo że na odpowiedź C: "żołnierza" głosowało jedynie 16 procent publiczności, to właśnie ten wariant był prawidłowy. "Pieśń żołnierza" to utwór Adama Mickiewicza, który został wydany w zbiorze wierszy "Poezye Adama Mickiewicza" z 1899 roku.

Ja w tej izbie spać nie mogę; Inną izbę daj, sąsiedzie! Bo stąd okna są na drogę, Tędy często poczta jedzie.

Autor:paj/adso

Źródło: Milionerzy TVN