Sportowe pytanie z "Milionerów" za dwa tysiące złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis/ks
Źródło:
Milionerzy TVN, tvn24.pl

Czyją następczynią ma szansę zostać Iga Świątek? Agnieszki Radwańskiej, Anity Włodarczyk, Justyny Kowalczyk czy Małgorzaty Glinki? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Damian Antoniuk. Poprawna odpowiedź warta była dwa tysiące złotych.

Pan Damian przyjechał do studia "Milionerów" z Ustronia. Bezbłędnie odpowiedział na dwa pierwsze pytania, dzięki czemu zdobył gwarantowane tysiąc złotych.

Pierwsze problemy uczestnik miał przy trzecim pytaniu za dwa tysiące złotych.

Czyją następczynią ma szansę zostać Iga Świątek?

A: Agnieszki Radwańskiej B: Anity Włodarczyk C: Justyny Kowalczyk D: Małgorzaty Glinki

Pan Damian wiedział, że Agnieszka Radwańska to tenisistka, Anita Włodarczyk to lekkoatletka rzucająca młotem, Justyna Kowalczyk to biegaczka narciarska, a Małgorzata Glinka grała w polskiej reprezentacji siatkarek. Gracz nie umiał sobie jednak przypomnieć, jaką dyscyplinę uprawia Iga Świątek. Skorzystał z koła ratunkowego i poprosił o pomoc publiczność.

60 procent osób wskazało na odpowiedź A. 23 procent wybrało D, 11 procent wskazało na B, a sześć procent osób zasiadających na widowni zaznaczyło C. Idąc za głosem większości, pan Damian odpowiedział, że Iga Świątek ma szansę zostać następczynią Agnieszki Radwańskiej. Był to dobry wybór.

Iga Świątek

Iga Świątek jest polską tenisistką. W 2018 roku wygrała rywalizację juniorek w wielkoszlemowym Wimbledonie. Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to odpowiedź A.

Autor:mmis/ks

Źródło: Milionerzy TVN, tvn24.pl