TVN24 | Ciekawostki

Pytanie w "Milionerach" za 20 tysięcy złotych o łapawicę

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
paj
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Łapawica ma brak zahamowań, "futerał" na kciuk, stały potencjał infekcyjny czy składany miech? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał pan Mikołaj Kramek z Warszawy. 

Są różne sposoby na zostanie milionerem, jednym z nich jest udzielenie 12 poprawnych odpowiedzi w teleturnieju prowadzonym przez Huberta Urbańskiego. W "Milionerach" każdy z graczy ma możliwość skorzystania z trzech kół ratunkowych - pół na pół, telefonu do przyjaciela oraz pytania do publiczności.

We wtorkowym odcinku swoich sił w "Milionerach" spróbował pan Mikołaj Kramek z Warszawy. Uczestnik błyskawicznie odpowiedział na pierwsze pięć pytań, problemy pojawiły się dopiero przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Co ma łapawica?

A: brak zahamowań B: "futerał" na kciuk C: stały potencjał infekcyjny D: składany miech

Pan Mikołaj nie wiedział, czym jest łapawica. Domyślał się jednak, że chodzi o jakiś przedmiot, dlatego też odrzucił odpowiedź A: "brak zahamowań" oraz C: "stały potencjał infekcyjny". Najbardziej skłaniał się ku odpowiedzi D: "składany miech", nie chcąc jednak ryzykować, poprosił o pierwsze koło ratunkowe - pół na pół.

Po wyeliminowaniu przez system dwóch błędnych odpowiedzi, w grze pozostały tylko A: "brak zahamowań" oraz B: "futerał na kciuk". Pan Mikołaj nie zastanawiał się długo i poprosił Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi B.

Była to poprawna decyzja. Łapawica to potocznie rękawica z jednym palcem.

Uczestnik zdobył 20 tysięcy złotych i możliwość dalszej gry.

Autor:paj

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości