TVN24 | Ciekawostki

Co łączy Kolumbię z Kolumbią Brytyjską? Pytanie z "Milionerów"

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
mmis
Źródło:
Milionerzy TVN

Co łączy Kolumbię z Kolumbią Brytyjską? Obie mają stolicę w Bogocie, obie leżą nad Pacyfikiem, wszystko czy nic? Takie pytanie usłyszał w "Milionerach" pan Grzegorz Stefańczyk. Za poprawną odpowiedź mógł otrzymać 75 tysięcy złotych.

Pan Grzegorz do studia "Milionerów" przyjechał z Kielc. Z pierwszego koła ratunkowego skorzystał już w trzecim pytaniu. Uczestnik miał wskazać, czego odmianą jest jalapeno. Poprosił o pomoc publiczność, a następnie wybrał poprawną odpowiedź.

Gracz długo zastanawiał się również nad siódmym pytaniem za 40 tysięcy złotych. Dotyczyło ono ładunków pirotechnicznych seryjnie montowanych w aucie.

Następnie przyszedł czas na pytanie za 75 tysięcy złotych.

Co łączy Kolumbię z Kolumbią Brytyjską?

A: obie mają stolicę w Bogocie B: obie leżą nad Pacyfikiem C: wszystko D: nic.

Pan Grzegorz nie znał poprawnej odpowiedzi, choć najbardziej prawdopodobny wydawał mu się wariant D. Skorzystał jednak z koła ratunkowego i poprosił o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi.

Na tablicy zostały odpowiedzi B i D. Po chwili zastanowienia pan Grzegorz postawił na D. Niestety nie miał racji.

Kolumbia a Kolumbia Brytyjska

Kolumbia to kraj w Ameryce Południowej, który leży nad Pacyfikiem i ma swoją stolicę w Bogocie. Kolumbia Brytyjska natomiast to prowincja w zachodniej Kanadzie, która również leży nad Oceanem Spokojnym, ale jej stolicą jest Victoria. Poprawna odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to B. Kolumbię z Kolumbią Brytyjską łączy to, że obie leżą nad Pacyfikiem.

Autor:mmis

Źródło: Milionerzy TVN