Ciekawostki

Samuel L. Jackson i Magic Johnson na wakacjach. "Zobaczcie, jak imigranci żyją za nasze 35 euro!"

Ciekawostki

Samuel L. Jackson i Magic Johnson podczas wakacji w ToskaniiEarvin Magic Johnson | Twitter
wideo 2/2

Magic Johnson, jeden z najlepszych koszykarzy w historii NBA oraz aktor Samuel L. Jackson zostali sfotografowani w Toskanii podczas odpoczynku po zakupach. Włoski dziennikarz opatrzył ich zdjęcie ironicznym komentarzem, w którym żartował: "Tak imigranci żyją za nasze 35 euro dziennie". Sprawa przyjęła kuriozalny obrót, kiedy część internautów potraktowała ten wpis poważnie.

Gwiazdor m.in. "Pulp Fiction" oraz były zawodnik NBA ostatnie dni spędzili na podróży po Włoszech. Wypoczywali m.in. w Toskanii , w miejscowości Forte dei Marmi.

Podczas odpoczynku na jednym ze spacerów tłum przechodniów rozpoznał mężczyzn i zaczął ich fotografować, by podzielić się zdjęciami w mediach społecznościowych. Fotografię zamieścił także sam Magic Johnson.

"Udostępnij!"

Włoski dziennikarz Luca Bottura zamieścił zdjęcie celebrytów opatrzone prowokacyjnym komentarzem:

"Środki Boldrini w Forte dei Marmi na zakupy w Pradzie za 35 euro. Udostępnij, jeśli jesteś oburzony!" - napisał ironicznie Bottura, nawiązując do kwoty, którą Włosi przekazują na pomoc uchodźcom.

"To naprawdę za dużo"

Sprawa przyjęła niespodziewany obrót, gdy część internautów nie rozpoznała mężczyzn i uwierzyła, że Bottura krytykuje postawę imigrantów.

Pomysł internetowej prowokacji przypadł do gustu chorwackiej modelce, Ninie Morić. Na swoim Facebooku napisała: "Zobacz, także w miejscowościach takich jak Forte dei Marmi i Milano Marittima są imigranci, którzy biwakują na ławkach za nasze 35 euro. To naprawdę za dużo".

Również ten wpis został przez niektórych użytkowników potraktowany na serio.

Część internautów poddała w wątpliwość ironię wpisu Morić, zwracając uwagę na jej związki z Casa Pound - włoskim ruchem narodowo-rewolucyjnym.

W rozmowie z dziennikiem "Corriere della Sera" modelka odrzuciła te sugestie i zapewniała, że wpis był żartobliwy - Rozpoznałam ich od razu - poinformowała Morić.

Włoskie urodziny

Magic Johnson wraz z żoną i przyjaciółmi świętował we Włoszech swoje 58. urodziny. Sportowiec na bieżąco zamieszczał na swoim twitterowym koncie zdjęcia z wycieczki.

Autor: aw//ŁUD

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | @MagicJohnson