Paweł Adamowicz bohaterem dla swojej córki. Poruszający wpis na Twitterze

Ciekawostki

Żona Pawła Adamowicza: jestem dziś silna, ale boję się o przyszłość moją i dziecitvn24
wideo 2/6

Magdalena Adamowicz opublikowała w mediach społecznościowych pracę swojej 8-letniej córki Teresy. Na plakacie prezentującym bohaterów, którzy zdaniem dziewczynki mieli wpływ na los innych, znalazł się między innymi Paweł Adamowicz. "Jestem bardzo dumna!" - skomentowała żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

"'Paweł Adamowicz is a hero because he died for freedom, democracy and solidarity… He was my dad' (Paweł Adamowicz jest bohaterem, ponieważ umarł za wolność, demokrację i solidarność... Był moim tatą - red.) - te słowa napisała moja 8 letnia córcia Teresa na plakacie prezentującym bohaterów, którzy jej zdaniem mieli wpływ na los innych... Jestem bardzo dumna! Bardzo!" - czytamy w poście opublikowanym na Twitterze przez Magdalenę Adamowicz.

Bohaterowie 8-letniej Teresy

"Paweł Adamowicz jest znany z tego, że był prezydentem Gdańska przez 20 lat. Zmienił i zmodernizował miasto" - pisze o swoim ojcu 8-latka.

Na plakacie znalazł się też Jerzy Owsiak - prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziewczynka nazwała go bohaterem ze względu na działalność charytatywną i społeczną. "On zmienił polskie społeczeństwo i otworzył je na dobroczynność" - pisze mała Teresa.

Teresa Adamowicz wśród "bohaterów" wymieniła też Ruby Bridges - aktywistkę na rzecz praw człowieka, która w latach 60. jako pierwsza Afroamerykanka, chodziła do szkoły dla białych dzieci w Nowym Orleanie.

Wzorem dla Teresy jest także Belva Ann Lockwood - sufrażystka, walcząca o prawa kobiet na przełomie XIX i XX wieku. Była pierwszą kobietą (według niektórych źródeł drugą), która ubiegała się o stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Tragiczna śmierć

Paweł Adamowicz zmarł 14 stycznia 2019 roku. Dzień wcześniej został zaatakowany nożem na scenie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

11 marca urząd prezydenta Gdańska objęła Aleksandra Dulkiewicz, która przez wiele lat była zastępcą Adamowicza.

Magdalena Adamowicz razem z córkami pogratulowała nowej prezydent w mediach społecznościowych.

Magdalena Adamowicz razem z córkami pogratulowały (http://www.tvn24.pl)

Autor: mbl//mro//kwoj / Źródło: twitter, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24, Twitter