Ciekawostki

"Pora postrzegać ludzi z zespołem Downa jako pięknych". Madeline spełnia swoje marzenia

Ciekawostki

InstagramInternauci pokochali Madeline

Od urodzenia była wytykana palcami, a jej mama nieraz słyszała, że nie powinna pokazywać córki w miejscach publicznych. Teraz Madeline Stuart, modelka z zespołem Downa, wystąpi w nowojorskim Tygodniu Mody.

18-letnia Madeline Stuart urodziła się z zespołem Downa, ale jej historia udowadnia, że to wcale nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń, nawet najbardziej dalekosiężnych. Modelka z "downem"? A czemu nie? Pierwsze sukcesy już za nią.

Osiągnęła coś, o czym większość modelek może tylko pomarzyć. Wystąpi na nowojorskim Tygodniu Mody, którą to radosną informacją podzieliła się kilka dni temu z wielbicielami w mediach społecznościowych.

Madeline Stuart będzie drugą w historii tej imprezy modelką z zespołem Downa, jednak pierwszą, która pójdzie w aż dwóch pokazach.

Guess who is modelling in NY for NY fashion week xx

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madeline Stuart (@madelinesmodelling_) 11 Sie, 2015 o 5:30 PDT

Pewność siebie i odwaga

Urodzona z zespołem Downa Madeline Stuart pochodzi z Brisbane w Australii. Do niedawna zmagała się z nadwagą i chorobą serca. Na początku 2014 roku postanowiła zmienić siebie i swoje życie. Zaczęła chodzić na basen, kurs tańca i gimnastykę, a jej mama Rosanne ułożyła córce specjalną dietę. Z jej pomocą dziewczyna zrzuciła 20 kilogramów. Z nową sylwetką i nowym celem w życiu spróbowała sił w modelingu.

Zdjęcia z sesji umieszczała na Instagramie i Facebooku. Internauci byli zachwyceni nowym obliczem Stuart, jej pewnością siebie i odwagą.

Na Facebooku ma prawie 440 tys. fanów a na Instragramie ponad 60 tys.

Pierwszym sukcesem Madeline jako modelki był kontrakt reklamowy z producentem odzieży sportowej. Do tej pory dziewczyna uczestniczyła w wielu profesjonalnych sesjach zdjęciowych, a ostatnio po raz pierwszy wystąpiła w pokazie mody.

Dzięki aktywności w mediach społecznościowych dziewczyną zainteresowały się także media tradycyjne.

So 18 months ago I decided to turn my weight around and to concentrate on my health. This is the outcome. Please like...

Posted by Madeline Stuart on 12 maja 2015

Żeby przestali mówić "przepraszam"

Dziewczyna chce, by jej sukces pomógł także innym, lekceważonym i dyskryminowanym ze względu na zespół Downa. Stara się także o to, aby ludzie zaczęli inaczej patrzeć na takie osoby.

- Chcę, żeby ludzie przestali mówić "przepraszam", kiedy mówię o chorobie Madeline, ponieważ to bardzo naiwne podejście - tłumaczy mama modelki.

- Myślę, że nadszedł czas, kiedy inni mogą postrzegać ludzi z "downem" jako seksownych i pięknych – dodaje Rosanne.

My modelling shoot for Manifesta

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madeline Stuart (@madelinesmodelling_) 30 Cze, 2015 o 5:23 PDT

Another fantastic photo by the amazing Erica and her team which are all tagged. These guys are brilliant

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Madeline Stuart (@madelinesmodelling_) 14 Sie, 2015 o 12:20 PDT

Autor: kry / Źródło: Boredpanda, BuzzFeed, Cosmopolitan

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Pozostałe wiadomości