Ma 118 lat i chce do Księgi rekordów Guinnessa

TVN24

Aktualizacja:

118-letnia Wietnamka otrzymała w poniedziałek tytuł najstarszej kobiety w Wietnamie. Nguyen Thi Tru będzie się też ubiegała o wpisanie do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarsza osoba na świecie - poinformowały oficjalne media wietnamskie.

Nguyen Thi Tru, która urodziła się 4 maja 1893 r., dwa razy dziennie zjada po miseczce ryżu i unika produktów zawierających chemikalia, wybierając warzywa z własnego ogrodu i ryby z pobliskiej rzeki.

Nie mam żadnej recepty na długowieczność, oprócz tego, aby pomagać ludziom, kochać ich i im nie szkodzić Pomagac Ludziom

Recepta na długowieczność

- Nie mam żadnej recepty na długowieczność, oprócz tego, aby pomagać ludziom, kochać ich i im nie szkodzić - powiedziała staruszka. Praca charytatywna pomoże wam się zrelaksować i żyć długo - dodała. Kobieta mieszka w Ho Chi Minh na południu kraju z najmłodszym ze swoich synów, który ma 69 lat.

Nguyen Thi Tru nadal pamięta, jak kopała tunele i przynosiła jedzenie żołnierzom Viet Minh, którzy walczyli o uniezależnienie Wietnamu od Francji.

Rywalka ma 115 lat

Władze poinformowały, że 118-letnia Wietnamka została wpisana do krajowej księgi rekordów, dodając, że w październiku zgłoszą kobietę do Księgi rekordów Guinnessa. Obecnie najstarszą kobietą wpisaną do tej Księgi jest 115-letnia Amerykanka ze stanu Georgia, Besse Cooper.

Pod koniec sierpnia media donosiły, że najstarszą osobą na świecie jest brazylijska Indianka Maria Lucimar Pereira, która 3 września miała obchodzić swoje 121. urodziny. Nie ma jej jednak w Księdze rekordów Guinnessa, bo nie została zgłoszona.

Źródło: PAP