Szybciej niż papież i k-popowa gwiazda. Książęca para pobiła rekord

Ciekawostki

Książę Harry i księżna Meghan mają konto na Instagramie Instagram/ @sussexroyal, @kensingtonroyal, Twitter
wideo 2/3

Książę Harry i księżna Meghan zadebiutowali na Instagramie we wtorek po południu. Po pięciu godzinach i 45 minutach oficjalny profil książęcej pary śledziło już milion internautów. To najszybciej osiągnięta taka liczba obserwujących w historii serwisu.

O tym, że księżna i książę Sussex pobili rekord na Instagramie, poinformowano na stronie Księgi rekordów Guinnessa.

"Konto o nazwie sussexroyal założono we wtorek drugiego kwietnia i zdobyło ono milion obserwujących w pięć godzin i 45 minut" - brzmi komunikat. "Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex, Harry’ego i Meghan, których nowe konto na Instagramie sussexroyal zdobyło milion obserwujących w mniej niż sześć godzin” - dodano na Twitterze.

Przeczytaj też o debiucie królowej Elżbiety na Instagramie >

Książęca para na Instagramie

Pierwszy wpis na koncie książęcej pary zawiera 9 zdjęć i grafikę informującą, że to oficjalny profil instagramowy księcia i księżnej Sussex. Ma już ponad milion polubień, a samo konto - ponad trzy miliony. "Witamy na naszym oficjalnym Instagramie; z niecierpliwością czekamy, by dzielić się pracą, która nas pasjonuje, sprawami, które wspieramy, ważnymi oświadczeniami i zwracać uwagę na istotne kwestie. Dziękujemy za wsparcie i witamy na @sussexroyal - Harry i Meghan".

Wśród zdjęć w pierwszym wpisie są nie tylko przedstawiające Meghan i Harry’ego podczas pełnienia obowiązków, ale też fotografie wspierających parę fanów i wspomnienia z ostatnich podróży. Wcześniej książęca para publikowała swoje zdjęcia na koncie pałacu Kensington, Instagramie księcia Williama i księżnej Kate.

"Witamy na Instagramie, @sussexroyal!" - napisano we wtorek na koncie @kensingtonroyal.

Poprzedni rekordziści

Na stronie rekordów Guinnessa podano, że poprzedni rekord należał do k-popowej gwiazdy, Kanga Daniela. Liczbę miliona obserwujących zdobył w ciągu 11 godzin i 36 minut od momentu utworzenia konta, w styczniu tego roku.

Poprzednim rekordzistą było oficjalne konto papieża Franciszka założone w 2016 roku. Milion fanów zebrało w 12 godzin.

Wyświetl ten post na Instagramie.

새해 #복 #많이

Post udostępniony przez 강다니엘 KangDaniel (@thisisdaniel_k)

Zobacz też materiał "Faktów o świecie":

Autor: jog//mro / Źródło: guinnessworldrecords.com, Instagram

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, Instagram/ @sussexroyal