Kotka ratuje porzucone niemowlę. Wybraliście wideo tygodnia

Ciekawostki

Aktualizacja:

Kotka, która uratowała porzucone niemowlę, zwyciężyła w plebiscycie na najlepsze wideo tygodnia tvn24.pl, zdobywając 43 proc. Waszych głosów. Na drugim miejscu uplasowało się słoniątko w dwumetrowej pułapce (20 proc. głosów). Trzecie miejsce zdobył film z protestu topless plażowieczek w Brazylii (13 proc. głosów).

Wyniki sondy z 26 styczniatvn24

I miejsce: Kotka uratowała porzucone niemowlę. Leżało w jej kartonie 20.01 Bezpańska kotka Masza uratowała przed zamarznięciem porzucone 3-miesięczne niemowlę. Do zdarzenia doszło w rosyjskim mieście Obnińsk. Chłopiec leżał na klatce schodowej, w kartonie zamieszkiwanym na co dzień przez zwierzę. Gdy kotka znalazła go w swojej kryjówce, zaczęła głośno miauczeć. - Pomyślałam, że została zaatakowana przez kocura, dlatego jak najprędzej zbiegłam na dół, by ją ratować. Gdy byłam już na miejscu, zobaczyłam płaczące dziecko - opowiadała jedna z mieszkanek bloku. 3-miesięczny malec trafił do szpitala i teraz czuje się dobrze, choć groziło mu wychłodzenie organizmu. Trwają poszukiwania jego rodziców.

II miejsce: Słoniątko w dwumetrowej pułapce. Chciało się napić 21.01 Mały słoń utknął w dwumetrowej jamie, z której chciał napić się wody. Zwierzaka odnaleźli lokalni mieszkańcy w rezerwacie przyrody w południowo-zachodniej prowincji Yunnan w Chinach.

III miejsce: Protest topless w Brazylii. Domagają się prawa do opalania bez staników 20.01 Na plaży w Rio de Janeiro protestowały zwolenniczki opalania się topless. Jak się łatwo domyślić, panie demonstrowały swoje przekonania w negliżu. Prawo w Brazylii zabrania kobietom opalania się topless. Organizatorki i uczestniczki corocznej demonstracji chcą to zmienić.

Protest topless w Brazylii. Domagają się prawa do opalania bez stanikówReuters

Autor: kde/ja/kwoj / Źródło: tvn24.pl