TVN24 | Ciekawostki

Kolumna MacPhersona w pytaniu z "Milionerów" za 75 tysięcy złotych

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
MW
Źródło:
"Milionerzy" TVN

Żeby dostać się do kolumny MacPhersona, należy: zrobić otwór w czaszce, zdjąć koło w aucie, otworzyć gazetę na 3. stronie czy uruchomić czakrę trzeciego oka? Z tym pytaniem zmierzył się pan Mikołaj Wieczorek z Poznania.

Chwilę wcześniej zawodnik odpowiedział poprawnie na pytanie dające gwarantowane 40 tysięcy złotych. Teraz stawka była prawie dwukrotnie większa. Do gry o 75 tysięcy złotych pan Mikołaj przystąpił z trzema kołami ratunkowymi.

Żeby dostać się do kolumny MacPhersona, należy:

A: zrobić otwór w czaszce B: zdjąć koło w aucie C: otworzyć gazetę na 3. stronie D: uruchomić czakrę trzeciego oka.

Gracz nie znał odpowiedzi na to pytanie. Po rozważeniu każdej możliwości pan Mikołaj postanowił skorzystać z pierwszego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Uczestnik zadzwonił do pana Maksymiliana, który jest inżynierem w branży transportowej. Nie miał on problemu z rozpoznaniem prawidłowej odpowiedzi. Wskazał na odpowiedź B. Tak samo zrobił gracz i była to prawidłowa decyzja.

Kolumna MacPhersona

Jest to rodzaj zawieszenia stosowanego w samochodach mających napęd na przednie koła, gdzie amortyzator, sprężyna i zwrotnica stanowią jedną konstrukcję. Zaprojektował je Earl S. MacPherson, amerykański inżynier motoryzacyjny. Rozwiązanie opracowane ponad 70 lat temu okazało się skuteczne i tanie w produkcji. Obecnie jest to najczęściej spotykany typ przedniego zawieszenia w samochodach.

Autor:MW

Źródło: "Milionerzy" TVN

Pozostałe wiadomości