Ciekawostki

Kapela ośmiolatków na olimpiadę!

Ciekawostki


Najmłodszy chiński zespół rockowy, którego członkami jest czworo ośmiolatków ma ambitne plany. Chce wystąpić na ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Na razie podróżuje po kraju z koncertami i pilnie ćwiczy na próbach.

Zespół nosi nazwę "20088" (wszyscy jego członkowie skończą w 2008 roku 8 lat). Istnieje od 2006 roku i przemierza Chiny z koncertami na żywo, pojawia się w telewizji i na stronach internetowych.

Jak mówią młode, chodzące jeszcze do podstawówki gwiazdy, nadchodzące Igrzyska Olimpijskie będą dla nich najważniejszym wydarzeniem w życiu. - Naszym największym marzeniem jest zagranie na olimpijskiej scenie - powiedział Li Bochen, grający w zespole na basie.

Hit czworga dzieciaków, "My 2008" został gorąco przyjęty przez fanów i organizatorów Igrzysk. Ale żeby zagrać przed milionami widzów 8 sierpnia trzeba się nieźle natrudzić. Dlatego młode gwiazdy pracują pełną parą, żeby podciągnąć jeszcze swoje umiejętności. Ćwiczą po kilka godzin dziennie.

Dzieci nie wiedzą jeszcze, czy swoją przyszłość na trwałe zwiążą z muzyką. Ich rodzice nie chcą ich do niczego zmuszać. - Wybiorą to zajęcie, które będą chcieli - mówi mama Li Bochena.

Źródło: Reuters, TVN24