Ciekawostki

Kanonizacja Jana Pawła II. Watykan i Polska wydają pamiątkowe znaczki

Ciekawostki

Catholic News ServiceNiektóre znaczki z Janem Pawłem II

Watykan i Polska wydadzą wspólnie serię pamiątkowych znaczków i monet, by uczcić kwietniowe obchody kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Katolicka Agencja Prasowa opublikowała na swoim profilu na Facebooku kilka znaczków, których wydanie ma towarzyszyć kanonizacji papieża. Znaczki będą dostępne w Watykanie i Polsce już od 21 marca. Mają różne nominały: od 70 centów do 2,5 euro.

Święty Jan Paweł II i Jan XXIII

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII 27 kwietnia będzie największą pod względem liczebności uczestników uroczystością 2014 roku w Watykanie i jedną z rekordowych w historii Kościoła. Oczekuje się, że w mszy kanonizacyjnej weźmie udział około miliona osób.

Znacznie wyższe prognozy przedstawił burmistrz Rzymu Ignazio Marino, który powiedział na początku grudnia, że miasto szykuje się na przyjazd nawet 5 mln osób. Tę liczbę jednak uważa się za zawyżoną. Pewny jest natomiast przyjazd około 100 oficjalnych delegacji z całego świata.

Niewiadomą pozostaje przede wszystkim liczba pielgrzymów z Polski. Po konsystorzu 30 września, na którym zapadła decyzja o dacie kanonizacji, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz powiedział, że spodziewa się setek tysięcy wiernych z Polski. Dominuje przekonanie, że kwietniowa kanonizacja zgromadzi więcej osób niż beatyfikacja polskiego papieża 1 maja 2011 roku, w której uczestniczyło kilkaset tysięcy osób.

Autor: pk / Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Catholic News Service

Raporty:
Pozostałe wiadomości