Ciekawostki

"Czy ta akcja jest obliczona na memowy viral?". Internauci komentują kampanię Jakiego

Ciekawostki

[object Object]
Internauci komentują kampanię Patryka JakiegoFacebook/ Patryk Jaki, Andrzej Saramonowicz
wideo 2/12

Patryk Jaki ogłosił w mediach społecznościowych, że poszukuje wolontariuszy do kampanii przed majowymi wyborami do europarlamentu. Plakat promujący akcję wzbudził zainteresowanie internautów. "Wybrać sobie mejla: trzypijaki!?????? Buahahahahahahahahaha! No, miszcz!" - napisał Andrzej Saramonowicz, odnosząc się do adresu mailowego, na który można przesyłać zgłoszenia do pomocy w kampanii.

Chcesz walczyć ze mną o lepszą Polskę? Chcesz, aby Europa wróciła do korzeni? - pyta Patryk Jaki w swoich oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych i zachęca wolontariuszy do wzięcia udziału w kampanii przed wyborami do europarlamentu.

Kampania Patryka Jakiego

Wiceminister, ponieważ startuje jako trzeci na liście Zjednoczonej Prawicy z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, zaprasza "osoby z Małopolski i Świętokrzyskiego".

Na plakacie promującym kampanię Patryka Jakiego, pod jego zdjęciem na tle splecionych nad mapą Polski rąk, znajdują się między innymi hasła z hashtagami #stopimigrantom #stoplgbt+, #walkazprzestepczoscia #patriotyzm.

Na stronie Patryka Jakiego wymienione są też poszczególne elementy programu wyborczego. Znajdują się tam między innymi takie hasła: "ochrona dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej", "ochrona wartości chrześcijańskich" czy "dbanie o interesy polskich rodzin na arenie EU".

Przeczytaj też: Beata Szydło czy Róża Thun? "Jedynki" i "dwójki" na listach PiS i opozycji

Komentarze

Na plakacie umieszczono też adres mailowy "3pjaki@gmail.com".

Zwrócił on uwagę między innymi Andrzeja Saramonowicza, który na Facebooku napisał: "Wybrać sobie mejla: trzypijaki!?????? Buahahahahahahahahaha! No, miszcz! No, krul! No, golden rablador!".

"Kto to wymyśla? Adres mail 3pjaki... 3pijaki.... trzy pijaki. Czy ta akcja jest obliczona na memowy viral? - zastanawia się na Twitterze jedna z komentujących kampanię, Olga Letycja, i dodaje: "Budowanie wizerunku w social media to jednak sztuka, jak widać wciąż jeszcze odległa dla polskich polityków".

Daniel Łaga, warszawski radny, również zwrócił uwagę na sam adres mailowy.

"Najfajniejsze w tym plakacie i tak są te trzy pjaki "3PJAKI" na dole, mega!" (pisownia oryginalna - red.)" - napisał.

"Szkoda, że strajkują nauczyciele w szkołach podstawowych. Mogliby wyjaśnić Patrykowi Jakiemu, że walczy się 'w obronie Polski', a nie 'o obronę. Smutne, że post z błędem językowym oznaczono hasztagiem #patriotyzm" - zwrócił uwagę na Twitterze Bartosz Wieliński.

Pod plakatem Jakiego na profilu polityka na Facebooku pojawiły się także komentarze internautów popierających kampanię.

"Jestem z Panem panie Jaki . Dziękuję za odwagę szczerość uczciwość i patriotyzm . Potrzebujemy w rządzie właśnie takich ludzi jak pan" - napisała jedna z internautek na Facebooku.

"Cierpliwości i odwagi , jeśli mogę być pomocna to jestem do dyspozycji" - napisała inna komentująca.

"Dobrze sobie radzisz Patryku masz nasze poparcie" - dodał jeden z komentujących.

"Ja codziennie buduję Polskę: empatyczną, czułą i opiekuńczą - nie będę z Panem walczył, ani dla Pana walczył" - napisał natomiast inny internauta.

Autor: jog//mro / Źródło: Facebook, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/ Patryk Jaki, Andrzej Saramonowicz

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości