TVN24 | Ciekawostki

Google Doodle wita jesień. Jeż i spadające liście w przeglądarce

TVN24 | Ciekawostki

Autor:
kkow//mro
Źródło:
tvn24.pl/IMiGW
Pogoda na 16 dni: inwazja jesiennego chłodu
Pogoda na 16 dni: inwazja jesiennego chłodutvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: inwazja jesiennego chłodu

22 września rozpoczyna się astronomiczna jesień - przypomina o tym zmienione logo Google. Kalendarzowa jesień obowiązuje od 23 września. Dziś natomiast ma miejsce jesienna równonoc. Od jutra przez sześć kolejnych miesięcy Słońce będzie krócej oświetlać półkulę północą.

Astronomiczna jesień rozpoczyna się w środę 22 września, czyli dokładnie dzień przed początkiem jesieni kalendarzowej. O nadejściu astronomicznej jesieni przypomina dziś Google Doodle, który z tej okazji zmienił czasowo wygląd loga popularnej przeglądarki. Internautów wita dziś jeż i jesienne liście, które - dzięki specjalnej animacji - przelatują przez okno wyszukiwarki.

Google Doodle - co to jest? Gry, grafiki i animacje - czytaj więcej na stronie TVN24.pl.

Jesień 2021. Czym jest równonoc jesienna?

Astronomiczna jesień rozpoczyna się w środę 22 września o godzinie 21:21. Dziś też ma miejsce jesienna równonoc. Równonoc jest zjawiskiem, po którym słońce przez sześć miesięcy będzie krócej oświetlać jedną z półkul – w tym wypadku północną. W czasie równonocy półkula północna i południowa otrzymują od Słońca taką samą ilość światła, a dzień i noc trwają równo po 12 godzin.

Jesień 2021. Jakiej pogody się spodziewać?

Wraz z nadejściem jesieni przychodzi również czas, kiedy musimy wyciągnąć z szafy nieużywaną przez ostatnie miesiące część garderoby. Na jaką pogodę powinniśmy przygotować się w tym roku? - Sierpień w 2021 roku był anormalnie chłodny – przekazał Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW-PIB. Dodał on również, że tego roku możemy spodziewać się Polsce wystąpienia prawdziwej złotej jesieni. Fani zimowych rozrywek muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ prognozy wskazują, że temperatura w grudniu będzie na tyle wysoka, że na pierwszy śnieg będziemy musieli poczekać do 2022 roku.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Autor:kkow//mro

Źródło: tvn24.pl/IMiGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości