Ciekawostki

Ratowała ludzi spod gruzów WTC. Wdzięczny Nowy Jork świętował 16. urodziny suki Bretagne

Ciekawostki

"Happy Birthday Bretagne". Jeden z ostatnich żyjących psów pracujących w Strefie Zero świętował urodziny
eonline; AmichaiStein1; MaddySkye | TwitterBretagne jest jednym z ostatnich żyjących psów, które pracowały w Strefie Zero

16. urodziny Bretagne, jednego z ostatnich żyjących psów uczestniczących w akcji ratunkowej w Strefie Zero po zamachach z 11 września uczczono w szczególny sposób. Zorganizowano je w Nowym Jorku. Pies otrzymał m.in "klucze do miasta", życzenia na billboardzie na Times Square i specjalny tort.

Zobacz tę i inne historie na Snapchacie! Wpisz nazwę użytkownika tvn24.pl lub zeskanuj kod z obrazka.

Snapkod tvn24.pl. Zobacz tę i inne historie na Snapchacie!

Udział w akcji ratunkowej po zamachu terrorystycznym na World Trade Center w 2001 roku był pierwszym zadaniem Bretagne w roli psa ratownika. Wspólnie ze swoją opiekunką Denise Corliss pod gruzami zawalonych wież znajdowały ocalałe osoby. Zwierzę pocieszało również policjantów i strażaków.

Bretagne ze swoim opiekunem pracowała w Strefie ZeroMaddySkye | Twitter
Bretagne ze swoim opiekunem pracowała w Strefie ZeroAmichaiStein1 | Twitter

Wyjątkowy dzień

Bretagne, która w 2008 roku przeszła na emeryturę, jest jednym z ostatnich żyjących psów biorących udział w akcji ratunkowej w Strefie Zero. Postanowiono, że tegoroczne święto 16. urodzin psa zostanie uczczone w specjalny sposób i w szczególnym miejscu. Pies razem z opiekunką poleciał z Teksasu - gdzie mieszka - do Nowego Jorku.

Bretagne ze swoim opiekunem Denise Corlisssobore | Twitter

Bretagne została ciepło przyjęta na lotnisku, z którego limuzyną przejechała do 1 Hotel Central Park. Tam przygotowano dla niej specjalny hotelowy pokój, w którym nie zabrakło psich przysmaków i zabawek. Dostarczono nawet specjalane psie burgery.

Z hotelu przewieziono ją taksówką na Times Square, gdzie na billboardzie wyświetlono jej zdjęcie i napis "Happy Birthday Bretagne". Pojawiły się także słowa podziękowania za pracę w Strefie Zero.

Kolejnym punktem niespodzianki urodzinowej był Hudson River Park, gdzie pies otrzymał "klucze do miasta" w formie małej kostki zawieszonej na tasiemce.

Ostatnim przystankiem urodzinowej atrakcji było przyjęcie, na którym Bretagne wręczono prezenty. Wśród nich znalazła się nowa obroża i tort. 1 Hotel Central Park, który był gospodarzem imprezy, przekazał również 1000 dolarów na organizację Texas Task Force 1, która m.in. trenuje psy ratownicze takie jak Bretagne.

16. urodziny Bretagneeonline | Twitter
Jednym z prezentów był tortAmichaiStein1 | Twitter

14 lat wcześniej

11 września 2001 roku dwa z czterech samolotów porwanych przez terrorystów uderzyły w wieże World Trade Center. Liczba ofiar zamachów na WTC - łącznie z tymi, którzy zmarli potem w wyniku chorób i obrażeń jest oficjalnie szacowana na 2753 osoby. Zwłok niektórych ofiar nie udało się odnaleźć. W akcji ratunkowej, pod gruzami budynków, życie straciło 343 strażaków.

Autor: nb//rzw / Źródło: Sky News; Boredpanda, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Twitter | AmichaiStein1; eonline

Pozostałe wiadomości