Jakiej płci jest ta kelnerka?

Ciekawostki

ReutersKelnerzy czy kelnerki?

Nie wystarczy już wspaniałe jedzenie i miła atmosfera, by przyciągnąć gości do restauracji. Dlatego jeden z japońskich przedsiębiorców wpadł na nietypowy pomysł. Jego gości obsługują panowie przebrani za kobiety.

Tokijska restauracja Hibari Tei do niedawna znana była jako knajpka dla miłośników internetu i elektroniki. Teraz stanęła w szranki z innymi lokalami dzielnicy Akihabara, które stały się zagłębiem osobliwych restauracji. W Hibari Tei klientów obsługują mężczyźni noszący frywolne sukienki.

- Robię to dla odmiany, bo mam jeszcze inną pracę - mówi jedna z "kelnerek", Kurusu. Przyznaje, że uwielbia rozmowy z ludźmi, przebieranki i dreszczyk, który czuje, gdy klienci mówią mu, że jest uroczy.

Wszystko zaczęło się, kiedy właściciel kawiarni poprosił kilku transwestytów, aby zastąpili kobiety pracujące w innej knajpce. Ku swemu zdumieniu odkrył, że żaden z gości nie zorientował się, że jest obsługiwany przez mężczyznę!

- Te panny są zbyt ładne jak na mężczyzn - mówili zaskoczeni goście.

W kawiarni Hibari Tei można nie tylko napić się kawy czy herbaty. "Kelnerki" na życzenie klienta rysują zabawne obrazki na omletach za pomocą keczupu.

jk//gak

Źródło: Reuters, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Reuters